CSM București - Nykobing 27-26  Cristina Neagu a devenit  cea mai bună marcatoare  din Liga Campionilor +21 foto
CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan / GOLAZO.ro

CSM București - Nykobing 27-26 Cristina Neagu a devenit cea mai bună marcatoare din Liga Campionilor

• Meciul dintre CSM București și Nykobing din cadrul etapei #4 din EHF Champions League s-a încheiat 27-26.
  • Cristina Neagu a marcat 10 goluri în această partidă și a devenit cea mai bună marcatoare all-time din EHF Champions League, cu 1.149 de reușite.

CSM București a reușit să învingă Nykobing, echipă din Danemarca, într-un meci cu multe răsturnări de situație.

Esbjerg - Rapid 39-32   Înfrângere dură  suferită în Danemarca! Cum arată clasamentul

Este a treia victorie a campioanei Românei, iar următorul meci este cu Krim Mercator Ljubljana, una dintre cele mai în formă echipe din Ligă în acest sezon.

CSM București a pornit favorită în această partide cu Nykobing, echipă aflată pe ultimul loc în grupa A, cu zero puncte.

În primele minute ale partidei, CSM a trecut în avantaj cu o diferență de 3 goluri.

La mijlocul primei reprizei, campioana României a condus partida cu 7-4, iar apoi a urmat un asediu al danezelor și au reușit să restabilească egalitatea.

Neagu rezolvă repriza secundă

După primele minute din repriza secundă, campioana României a reușit să egaleze, 15-15, grație lui Kobylinska, Omoregie și Friis.

Câteva minute mai târziu, Neagu iese la rampă și marchează golul de 16-15, în minutul 36, apoi a fost eliminată timp de două minute.

În momentele următoare, Cristina Neagu a ținut-o pe CSM în meci cu golurile sale. Intrarea Andreei Ailincăi din minutul 46, a fost una de bun augur, datorită golului de la scorul de 21-20. Până la finalul meciului, tânăra handbalistă a mai înscris de două ori.

Cristina Neagu a marcat ultimul gol al partidei și a stabilit scorul final: 27-26.

CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan GOLAZO (1).jpeg CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan GOLAZO (2).jpeg CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan GOLAZO (3).jpeg CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan GOLAZO (4).jpeg CSM București - Nykobing FOTO Raed Krishan GOLAZO (5).jpeg
+21 Fotografii

Cristina Neagu, cea mai bună marcatoare din Liga Campionilor

Jucătoarea „tigroaicelor” a ajuns la 1.148 de goluri, după cele 9 goluri din meciul cu Nykobing, din Liga Campionilor și este cea mai bună marcatoare all-time din această competiție.

Recordul precedent a fost deținut de către jucătoarea din Muntenegru, Jovanka Radicevic, care ajunsese la 1.141 de goluri în EHF Champions League.

Min. 47 - Ailincăi marchează primul gol al ei din această partidă: 19-18

Min. 45 - Jucătoarea danezelor, Magnussen, marchează și restabilește egalitatea: 18-18

CSM București merge ceas

CSM București revine în Sala Polivalentă după ce în etapa trecută a câștigat cu emoții la Podravka, 29-28. Campioana României ocupă locul 4 în grupă după primele 3 meciuri, cu 4 puncte obținute din 2 victorii, iar Nykobing este pe ultimul, fără niciun punct.

CSM București a câștigat miercuri în campionat derby-ul cu Gloria Bistrița, scor 33-30, și este pe primul loc în liga națională cu maximum de puncte.

Nykobing, codașa grupei A

În primele 3 etape din Liga Campionilor, Nykobing a pierdut cu FTC, Krim și Metz. Echipa daneză este la doar a doua prezență în EHF Champions League, după ce a fost invitată în competiție de EHF.

NFH a terminat campionatul intern pe locul 3, in spatele echipelor Esbjerg și Odense.

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC  VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
„Veţi afla zilele viitoare”   Șumudică, misterios  după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
06.10
„Veţi afla zilele viitoare” Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
„Veţi afla zilele viitoare”  Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
06.10
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”