Conflict Bîrligea, imun la atacurile galeriei din Giulești: „I-am incitat”+ Petrescu: „ I-am atras atenția  la pauză” +13 foto
Daniel Bîrligea

ConflictBîrligea, imun la atacurile galeriei din Giulești: „I-am incitat”+ Petrescu: „I-am atras atenția la pauză”

• Daniel Bîrligea, 24 de ani, a declarat că nu l-au deranjat injuriile primite de ultrașii din Giulești, în Rapid - CFR 2-2
  • Atacantul i-a înfuriat pe fani cu o serie de gesturi făcute înspre peluză chiar înainte să deschidă scorul
  • Bîrligea și-a dus mâinile la urechi în timp ce era înjurat de galeria Rapidului, iar scandările au continuat până în momentul în care a fost înlocuit de Dan Petrescu, în minutul 70

Daniel Bîrligea a fost inamicul numărul unu al ultrașilor din Giulești. Fotbalistul i-a incitat pe fani cu o serie de gesturi înainte și după ce a marcat.

TOT GLEZNA Rrahmani a părăsit terenul  în lacrimi , ar putea fi vorba de o accidentare gravă

Daniel Bîrligea a vorbit la finalul partidei din Giulești despre conflictul pe care l-a avut cu galeria.

„Mi-am pus mâinile la urechi, semn că nu mă deranjează dacă mă înjură. Îmi cer scuze că i-am incitat mai tare, dar eu sunt unul și ei sunt 10.000.

Dar sunt lucruri din fotbal. De exemplu, și eu cu Petrila ne mai înjurăm în teren, dar acum, la final, suntem prieteni”, a declarat Daniel Bîrligea la Prima Sport.

Rapid - CFR Cluj

Rapid - CFR Cluj Rapid - CFR Cluj Rapid - CFR Cluj Rapid - CFR Cluj Rapid - CFR Cluj
+13 Fotografii

Petrescu l-a avertizat

Nici lui Dan Petrescu nu i-a plăcut că atacantul său a provocat suporterii.

„Le-am spus de la ședința de azi, să nu răspundem publicului, să îi respectăm. Nu poți câștiga o bătălie cu galeria.

I-am spus la pauză lui Dani să se oprească, iar în repriza a doua a fost cuminte”, a mai declarat Dan Petrescu pentru sursa citată.

CFR Cluj a ratat șansa de a fi prima echipă a sezonului cu maximum de puncte după două etape.

Norocul nu a fost de partea noastră, speram să câștigăm, nu să facem egal. Rapid este o echipă bună, în ultimele minute nu au mai avut nimic de pierdut. Ăsta este fotbalul Panagiotis Tachtsidis, mijlocaș CFR Cluj