Ianis Hagi i-a convins  Ce scrie presa din  Scoția  despre prestația românului din meciul cu Cipru
Ianis Hagi vs Cipru (Foto: Sport Pictures)

Ianis Hagi i-a convins Ce scrie presa din Scoția despre prestația românului din meciul cu Cipru

• Jurnaliștii din Scoția consideră că șansele lui Ianis Hagi de a juca mai mult în tricoul lui Rangers au crescut după prestația bună din meciul Cipru - România, scor 0-3.
  • Mijlocașul român a intrat în minutul 72 al partidei și a avut un „impact pozitiv” asupra jocului naționalei.

Scoțienii au fost cu ochii pe Ianis Hagi în victoria României din Liga Națiunilor, împotriva naționalei din Cipru.

Site-ul Ibrox News a analizat prestația mijlocașului român și consideră că șansele românului de a se impune la prima echipă a lui Rangers cresc.

Arestat pentru viol  Fost „star” din Premier League, acuzat că  a atacat o femeie  într-un hotel de lux din Londra. Jucătorul are 24 de ani

Chiar dacă mijlocașul a prins doar ultimele 18 minute ale partidei cu Cipru, scoțienii de la Ibrox News consideră că prestația lui Hagi i-a atras atenția antrenorului lui Rangers, Philippe Clement.

„Ianis Hagi a avut o evoluție decentă pentru România în meciul din Nations League, împotriva Ciprului. Chiar dacă a fost introdus pe teren în minutul 72, a avut impact asupra jocului și a reușit să marcheze, însă golul a fost anulat pentru offside.

Ianis a avut parte de o revenire tristă la Rangers. După ce a reintrat în planurile lui Clement, jucătorul a primit cartonaș roșu în meciul cu St. Johnstone. Totuși, el rămâne un jucător-cheie al României, iar prestația din meciul cu Cipru este un semn încurajator pentru Rangers.

Tom Lawrence şi Nedim Bajrami au fost cei care au preluat rolul lui Ianis, dar s-ar putea să fie înlocuiţi de internaţionalul român în cazul în care forma acestuia va continua să crească”, au scris jurnaliștii de la Ibrox News.

Ianis Hagi, pasă de gol și cartonaș roșu la revenire

Hagi a petrecut mult timp la echipa a doua a lui Rangers, dar după ce și-a rezolvat problemele contractuale cu formația scoțiană, mijlocașul român a fost reprimit sub comanda lui Clement la prima echipă.

Nu a durat mult timp până când Ianis a bifat primele minute într-un meci oficial pentru clubul scoțian. Internaționalul român a fost introdus în cea de-a doua repriză a partidei cu St. Johnstone din campionatul intern.

Guardiola aduce lămuriri  Ce spune spaniolul despre posibila preluare a  naționalei Angliei

Ianis a intrat la pauză, la scorul de 1-0 pentru Rangers și și-a făcut simțită prezență imediat. A pasat decisiv pentru golul 2 marcat de Rangers, iar spre finalul meciului a avut o intrare dură pe glezna unui adversar, în urma căruia a văzut cartonașul roșu.

Ianis este suspendat pentru următoarele 2 partide cu Kilmarnock și St. Mirren, dar este așteptat să se întoarcă pe teren la meciul din deplasare cu Aberdeen.

FCSB nu se teme de nimic Baba Alhassan, războinic la conferința de presă: „Ați văzut ultimul nostru meci?” + Ce s-a întâmplat la antrenamentul oficial
23.10
FCSB nu se teme de nimic Baba Alhassan, războinic la conferința de presă: „Ați văzut ultimul nostru meci?” + Ce s-a întâmplat la antrenamentul oficial
Pancu a fost judecat azi  Selecționerul U21 , scuze pentru gestul șocant » Ce decizie a luat Comisia Tehnică
23.10
Pancu a fost judecat aziSelecționerul U21, scuze pentru gestul șocant » Ce decizie a luat Comisia Tehnică
Pancu a fost judecat azi Selecționerul U21 , scuze pentru gestul șocant » Ce decizie a luat Comisia Tehnică
Investitori noi la Dinamo?   Andrei Nicolescu  dezvăluie: „Există interes și din țară, și din afară”
23.10
Investitori noi la Dinamo? Andrei Nicolescu dezvăluie: „Există interes și din țară, și din afară”
Investitori noi la Dinamo?  Andrei Nicolescu dezvăluie: „Există interes și din țară, și din afară”
Bonus pentru „5+6”  Cine mai e în cursă pentru  potul oferit de FRF  + De ce FCSB nu e eliminată, deși a încălcat regula
23.10
Bonus pentru „5+6” Cine mai e în cursă pentru potul oferit de FRF + De ce FCSB nu e eliminată, deși a încălcat regula
Bonus pentru „5+6”  Cine mai e în cursă pentru potul oferit de FRF + De ce FCSB nu e eliminată, deși a încălcat regula
Pus în dificultate Scoțienii, surprinși de anunțul de la București! Elias Charalambous, provocat de un jurnalist local: „Patronului îi place asta”