Remarcați  Ilie Dumitrescu , după România- Ucraina 3-0: „Cel mai bun meci la echipa națională”
Ilie Dumitrescu Foto:sportpictures.eu

RemarcațiIlie Dumitrescu, după România- Ucraina 3-0: „Cel mai bun meci la echipa națională”

• Ilie Dumitrescu (55 de ani) a fost impresionat de mai mulți „tricolori”, după victoria contra Ucrainei, scor 3-0, la meciul de debut de la EURO 2024.
Emoții #2 Drăguș și îmbrățișarea care ne-a cuprins pe toți:  „Ai văzut imaginile astea?”
Emoții #2Drăguș și îmbrățișarea care ne-a cuprins pe toți: „Ai văzut imaginile astea?”
Emoții #2 Drăguș și îmbrățișarea care ne-a cuprins pe toți: „Ai văzut imaginile astea?”

A fost prima victorie a României după 24 de ani la un Campionat European, iar fostul mare internațional, Ilie Dumitrescu nu a trecut cu vederea acest lucru.

Ilie Dumitrescu, impresionat de mai multi jucători după România - Ucraina 3-0

Ilie Dumitrescu a fost extrem de sincer după România -Ucraina.

Acesta a fost impresionat de mai mulți jucători, printre care: Andrei Rațiu, Dennis Man, Răzvan Marin sau Nicolae Stanciu.

„I-am lăsat să iasă puțin cu mingea și am fost foarte acoperiți pe posturi și în zonele unde ei voiau să dezvolte atacul. Nu le-am dat spații și nu au putut juca deloc între linii.

Mi-a plăcut cuplul de fundasi centrali astăzi. Și de Marius Marin care a coborat foarte bine între linii.

Am remarcat cum s-a început și repriza a doua. Au fost câțiva jucători care au făcut diferența astăzi: Andrei Rațiu, Dennis Man, Razvan Marin și Nicolae Stanciu.

Timp de 12 minute, după pauză, i-am surprins. Am avut personalitate. I-am surprins efectiv. Nu se așteptau să stăm așa sus. Drăguș e un atacant care îți dă încredere. Care poate să îți țină oameni acolo.

Nicolae Stanciu cred că a făcut cel mai bun meci la echipa națională”, a declarat Ilie Dumitrescu la Digi Sport Special.

Nicolae Stanciu: „Vreau să le mulțumesc suporterilor”

Stanciu a prins un șut extraordinar, dintr-o bucată, de la aproximativ 25 de metri, care s-a oprit în vinclul porții lui Andriy Lunin, portarul celor de la Real Madrid.

Internaționalul român a recunoscut că este una dintre cele mai frumoase zile din cariera sa de fotbalist profesionist.

„Cred că, după nașterea fetițelor mele, este cea mai fericită zi din viața mea, a colegilor. Ceea ce am trăit astăzi nu se mai poate repeta. E de neegalat!

Vreau să le mulțumesc din suflet acestor suporteri minunați. Ceea ce ne-au făcut să simțim astăzi, pe durata meciului, și mai ales la intonarea imnului, este ceva ce trăiești o dată-n viață și le mulțumim. Sper că i-am făcut fericiți și mândri de noi. Am jucat pentru țara noastră, pentru toți românii, oriunde s-ar afla ei.

Mă bucur că mi-a ieșit astăzi. V-am zis că pentru mine nu e important să fiu pe lista marcatorilor. Tot ce-mi doresc este ca echipa națională să aibă rezultate, victorii. Nu mă interesează cine marchează. Nici pe colegii mei”, a declarat Nicolae Stanciu pentru Pro TV.

01.07
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”