Încă o favorită eliminată în turul trei la Roland Garros - Tabloul optimilor

​Madison Keys a fost eliminată în turul trei la Roland Garros, după ce a fost învinsă în două seturi de Emma Navarro, scor (5)6-7, (3)6-7.

h2: Madison Keys, învinsă în turul trei la Roland Garros de Emma Navarro

După Qinwen Zheng, Madison Keys a părăsit și ea Roland Garros în turul al treilea.

Cap de serie numărul 14 la Paris, Keys a fost învinsă în două seturi de Emma Navarro, în urma unui meci ce a durat o oră și 51 de minute.

A fost a doua victorie la rând pentru Emma Navarro în duelurile cu Madison Keys (2-1 la meciuri directe pentru Navarro).

În optimi, aceasta o va întâlni pe Aryna Sabalenka (2 WTA), cea care a trecut în turul trei de Paula Badosa (139 WTA).

Iga Swiatek (1) - Anastasia Potapova

Olga Danilovic - Marketa Vondrousova (5)

Coco Gauff (3) - Elisabetta Cocciaretto

Clara Tauson - Ons Jabeur (8)

Elina Avanesyan - Jasmine Paolini (12)

Elina Svitolina (15) - Elena Rybakina (4)

Varvara Gracheva - Mirra Andreeva

Emma Navarro (22) - Aryna Sabalenka (2)

Grand Slamul de la Roland Garros are loc în perioada 26 mai - 9 iunie. Campionii en-titre de la Paris sunt Iga Swiatek și Novak Djokovic.

Dan Udrea: Lăsați-l pe Hagi!