Îl apără pe Ngezana  Eroul FCSB, despre  gafa  de la golul marcat de Maccabi: „Suntem o echipă. Nu dăm vina pe nimeni” +39 foto
Joyskim Dawa Foto:GOLAZO.ro

Îl apără pe Ngezana Eroul FCSB, despre gafa de la golul marcat de Maccabi: „Suntem o echipă. Nu dăm vina pe nimeni”

• Joyskim Dawa (28 de ani), marcatorul golului celor de la FCSB la meciul cu Maccabi Tel-Aviv, scor 1-1, a tras primele concluzii după meci.
  • Partida retur din turul II preliminar al Ligii Campionilor se va disputa miercuri, 31 iulie, la Budapesta, de la ora 21:00.

Campioana României s-a văzut condusă de Maccabi, după golul marcat de Biton, în minutul 71. „Roș-albaștrii” au restabilit egalitatea 4 minute mai târziu prin Dawa, care a reluat cu capul o centrare a lui Olaru. N-au mai reușit însă să marcheze și golul victoriei.

FCSB - Maccabi Tel-Aviv. Joyskim Dawa: „Suntem o echipă. Nu dăm vina pe cineva pentru golul primit”

Marcatorul celor de la FCSB a tras primele concluzii și și-a apărat colegul din defensivă, pe Siyabonga Ngezana, care a comis o mare eroare la golul marcat de israelieni.

„E un rezultat bun, am avut multe ocazii. Trebuie să jucăm la fel ca în repriza secundă, să dăm tot ce putem, ce avem mai bun pentru a obține calificarea.

Suntem o echipă. Nu dăm vina pe cineva pentru golul primit. Acum i-am cunoscut mai bine, am văzut cum joacă. Șansele sunt la fel ca meciul de astăzi și sunt convins că ne putem califica. Nu ar fi un dezastru să nu ne calificăm, dar cred că o vom face”, a declarat Dawa pentru Prima Sport.

Pentru FCSB urmează duelul cu Oțelul Galați, de pe teren propriu, programat vineri, 26 iulie, cu începere de la ora 22:00, după care echipa antrenată de Elias Charalambous va merge la Budapesta pentru returul cu Maccabi.

FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci)

FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci) FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci) FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci) FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci) FCSB - Maccabi Tel-Aviv (meci)
+39 Fotografii
labels.photo-gallery

Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la  CM 2026
00:34
Spre MondialeCât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a  plecat de la echipă
07.09
Scandal la Dinamo A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
UPDATE  Replică după ce  Ianis Hagi  s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
Campionate
07.09
UPDATE Replică după ce Ianis Hagi s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la  Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”
07.09
Vin întăririȘumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid: „N-a călcat atacant ca el în România”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”