LIVE Steaua - Gloria Bistrita 0-0 (Repriza a doua)/ Bogdan Stancu rateaza un penalti!

79' Kapetanos este faultat, centralul dicteaza penalti. Executa peste poarta Bogdan Stancu. Oportunitate importanta ratata de gazde

72' Cursa frumoasa a lui Semedo, stelistul este blocat in ultimul moment

69' Szekely centreaza, dar Semedo suteaza foarte slab

68' Intra Hora si iese Bajenaru la oaspeti

66' Petre Marin centreaza, Szekely nu ajunge la minge

64' Ov. Petre suteaza puternic, mingea se loveste de barajul apararii bistritene

Presiunea stelista este din ce in ce mai mare la poarta lui Tatarusanu

61' Intra Ciprian Petre si iese Velcovici la Bistrita

58' Cernea il blocheaza pe Ciuca cu pretul unei accidentari, portarul stelist are fata plina de sange si este schimbat cu Zapata

56' Iese Nicolita si intra Szekely la Steaua

49' Kapetanos il ia la tina pe Tatarusanu, ocazie mare pentru Steaua

Steaua a inceput in forta al doilea mitan, elevii lui Marius Lacatus par mult mai hotarati

A inceput repriza a doua

Fluier final al primei reprize. Steaua - Gloria 0-0

44' Petre Marin vede cartonasul galben

41' Toja centreaza, Goian trimite cu capul, mingea loveste bara, iar Kapetanos trimite pe langa din doi metri!

38' Stancu trimite cu capul, Tatarusanu trimite in corner. Faza a ramas insa fara rezultat pe tabela de marcaj

37' Zaharia trimite cu capul pe langa poarta lui Cernea. A doua ocazie importanta pentru Gloria

36' Nalati vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Semedo

36' Tatarusanu prinde un balon in fata lui Nicolita

35' Cernea intarzie o degajare, este blocat, dar din fericire pentru el mingea deviata ocoleste poarta

28' Golanski vede cartonasul galben

27' Sanmartean il gaseste pe Bajenaru, dar sutul acestuia ocoleste vinclul. Ocazie importanta pentru oaspeti

24' Semedo ii paseaza lui Ov. Petre, dar sutul acestuia este blocat de apararea bistriteana

22' Stancu preia cu mana o centrare venita de la Toja

20' Acelasi Goian il angajeaza cu o diagonala pe Semedo, dar atacantul nu ajunge la minge

20' Goian respinge cu capul un balon centrat in careul de sase metri al lui Cernea

15' Toja nu poate controla o minge care putea deveni periculoasa pentru poarta lui Tatarusanu

13' Ogararu se accidenteaza si este inlocuit cu Golanski

10' Nicio ocazie importanta in primele minute

Stelistii incearca sa desfaca apararea bistriteana pe benzile terenului, dar oaspetii se apara grupat pana in acest moment

Publicul de pe arena din Bulevardul Ghencea este impartit, peluzele continua razboiul cu Gigi Becali, in timp ce spectatorii de la Tribuna I il sustin pe patronul aflat in detentie

Inceput linistit de partida, fara faze importante

2' Protestele galeriei la adresa lui Gigi Becali continua in peluza

Partida a inceput

Steaua: 12 Cernea - 18. Marin, 17. Baciu, 3. Goian, 2. Ogararu - 14. Toja, 8. Ov. Petre, 9. Semedo, 16. Nicolita - 28. Stancu 35. Kapetanos,

Gloria: 12. Tatarusanu - 6. C. Paun, 3. Ciuca, 17. J. Silva, 18. Frasinescu - 2. C. Petre, 10. Sanmartean, 8. Nalati, 30. Bajenaru - 7. Coroian, 30. Zaharia

04.10
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător