Mircea Lucescu, aproape eliminat din UCL: "Zenit a meritat victoria, a jucat mai bine decat noi

Sahtior a pierdut meciul cu Zenit (1-0), din deplasare, campioana Ucrainei fiind la un pas de eliminarea din Champions League. "Zenit a meritat victoria, a jucat mai bine decat noi. Ne mai raman meciurile cu APOEL si Porto, iar eu sper ca jucatorii accidentati sa-si revina", a declarat Mircea Lucescu.

Mircea Lucescu Foto: Reuters

"Zenit a meritat sa castige. Au jucat mult mai bine decat noi in prima repriza. Am jucat cu frica in debutul disputei si le-am permis sa aiba spatii mari, iar de aici au rezultat ocaziile. Am avut sansele noastre in a doua repriza, dar din pacate nu am reusit sa marcam. Ne ramane doar consolarea ca nu am fost mai slabi decat ei in a doua repriza. Zenit are o echipa excelenta, eu cred ca ii vor invinge si pe cei de la APOEL, poate chiar cu un scor mai mare decat astazi (n.r. 1-0 cu Sahtior). Sper ca jucatorii accidentati sa-si revina, astfel incat sa putem sa tratam altfel meciurile cu Porto si APOEL" - Mircea Lucescu, antrenor Sahtior.

Grupa G

APOEL - FC Porto 2-1 (Almeida 42, Manduca 90 - Hulk 89)

Zenit - Sahtior 1-0 (Lombaerts 45)

Clasament:

1 APOEL 8

2 Zenit 7

3 FC Porto 4

4 Sahtior 2.

Vezi aici rezumatul partidei Zenit - Sahtior.

Clement, despre Ianis Hagi Antrenorul lui Rangers a revăzut faultul românului: „E roșu clar, dar nu sunt dezamăgit de Ianis”
09:37
Clement, despre Ianis Hagi Antrenorul lui Rangers a revăzut faultul românului: „E roșu clar, dar nu sunt dezamăgit de Ianis”
Răzvan Lucescu amenință  Antrenorul lui PAOK, mesaj clar pentru conducere: „Pot pleca”
10:48
Răzvan Lucescu amenință Antrenorul lui PAOK, mesaj clar pentru conducere: „Pot pleca”
GOL COMIC  VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
„Veţi afla zilele viitoare”   Șumudică, misterios  după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
06.10
„Veţi afla zilele viitoare” Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
„Veţi afla zilele viitoare”  Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
06.10
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”