N-am putut mai mult   Notele  GOLAZO.ro după România - Olanda: ne-au sufocat batavii +23 foto
Radu Drăgușin și Man au fost remarcații GOLAZO.ro în tabăra României în meciul cu Olanda. Primul a fost fără de greșeală până la golul 2. Foto: sportpictures.eu

N-am putut mai mult Notele GOLAZO.ro după România - Olanda: ne-au sufocat batavii

• Radu Drăgușin și Man au fost remarcații GOLAZO.ro în tabăra României în meciul cu Olanda. Primul a fost fără de greșeală până la golul 2
  • „Tricolorii” au fost depășiți categoric de batavi, flancul stâng al defensivei noastre și mijlocul terenului fiind “teritorii” batave
  • De la 4 la 6 sunt notele primite de români la meciul din “optimi” cu Olanda, ultimul pentru noi la Euro 2024

Naționala României a fost eliminată de la Euro 2024 după 0-1 cu Olanda. Meci dominat serios de adversari, la un moment dat raportul cornerelor arătând 10-0, iar cel al șuturilor la și pe poartă fiind într-o singură direcție. A echipei lui Koeman.

Niță 4.5

• Printre cei mai buni oameni ai României la EURO, azi a greșit la gol, scapă colțul scurt, Gakpo a profitat. L-a blocat pe acesta în repriza 2, la șutul bine plasat din minutul 63

Rațiu 4.5

• Depășit la gol, iar Xavi Simons s-a distrat de câte ori a ajuns în stânga.

Drăgușin 6

• a dat în toate, a reparat tot ce au stricat colegii lui. Cel mai bun om al nostru din compartimentul denfesiv. Singurul care s-a ținut în duelurile cu Simons, Gakpo și Depay. Până la golul 2, când crede că l-a depășit pe Gakpo, care revine și pasează pentru Malen

Man 6

• Cel mai activ om ofensiv al României. A driblat. A tras la poartă, însă după startul bun s-a stins, nici jocul echipei nu l-a ajutat să ajungă mai des în apropierea careului olandez

R. Marin 4.5

• inexistent în prima repriza. Abia s-a întâlnit cu mingea, de cele mai multe ori “ping-pong” între pasele batavilor. În repriza secundă ezită să-l atace pe Reijnders, care are o cursă de 40 de metri și a creat mare pericol și e depășit ușor, din corp, de Malen

Stanciu 5.5

• Și-a consumat mult din energie căutând mingea. S-a pierdut complet duelul de la mijlocul terenului. Era greu să reușească mai multe când interacțiunea cu mingea a fost rarisimă

Hagi 5.5

• A încercat, s-a zbătut. Defensiv n-a contat, ofensiv a avut mici realizări. A evoluat și cu capul spart din primele minute

Drăguș 4.5

• Doar cu numele pe teren. A avut o singură acțiune. Un șut spre finalul reprizei, telefonat. S-a întâlnit rar cu mingea, a pierdut complet duelurile cu van Dijk și de Vrij. Din nou, greșeala din meciurile cu Belgia și Slovacia, nu vede colegul în situații bune, cum a fost momentul șutului din minutul 60, când îl avea pe Man în dreapta

AU MAI JUCAT:

Racovițan 5

• venit de pe bancă, în locul accidentului Mogoș, a început în stânga, unde a fost ridiculizat de Bergwijn și Depay. Mutat în centru, stoperul lui Rakow a avut mari probleme în a rezista. Are meritul că a respins mingea lui Depay care s-ar fi dus în poartă. Și a oprit un contraatac tăios condus de Malen

Cicâldău 5

• nimic, a intrat în ultimele 20 de minute, n-a adus niciun plus

Mihăilă 5

• puțin timp pe teren, a avut ocazia de a surprinde cu viteza sa, dar a fost oprit de arbitru

Alibec 5

• a avut puține atingeri de balon, de fiecare dată a fost acolo unde colegii nu au pasat
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport