APRECIERE  Prestația lui  Drăgușin  a fost remarcată de antrenorul lui Tottenham: „E un fotbalist curajos” +57 foto
Radu Drăgușin și Andrei Burcă discutând cu Edi Iordănescu / Sursa Foto: Sport Pictures

APRECIERE Prestația lui Drăgușin a fost remarcată de antrenorul lui Tottenham: „E un fotbalist curajos”

• România a pierdut cu Belgia, 0-2, dar „tricolorii” au avut o prestație bună, cu ocazii notabile.

Jocul etalat de Radu Drăgușin a câștigat aprecierea multor specialiști, inclusiv a lui Ange Postecoglou, antrenorul său de la Tottenham.

Acesta are încredere în potențialul uriaș al fotbalistului de 22 de ani.

„Pro Belgia” FRF taxează prestația lui Marciniak: „A fost un  arbitraj șmecheresc ”
„Pro Belgia” FRF taxează prestația lui Marciniak: „A fost un arbitraj șmecheresc ”

România - Belgia 0-2. Drăgușin l-a scăpat pe De Bruyne la golul doi

Drăgușin a avut o bună coordonare în apărare cu Andrei Burcă. Cei doi au reușit să stopeze majoritatea fazelor belgienilor, care erau coordonate de Kevin de Bruyne.

Fundașul școlit la Juventus a avut o greșeală majoră în minutul 80, atunci când De Bruyne a marcat după ce fundașul lui Tottenham nu a reușit să oprească degajarea lui Casteels.

Cu toate acestea, Ange Postecoglou, antrenorul de la Tottenham al românului, a avut cuvinte frumoase pentru Drăgușin:

Este un supercopil și un fundaș căruia îi place să se apere. Este un fotbalist curajos și un pasator grozav, la doar 22 de ani. E super că îl avem la Spurs!".

Drăgușin vrea să se impună la Tottenham în sezonul viitor

Doar 9 meciuri a jucat Drăgușin pentru Tottenham de la transferul său de la Genoa, din iarna trecută.

Fundașul român va continua să lupte pentru titularizare cu olandezul Mickey van de Ven și argentinianul Cristian Romero.

alt-text
alt-text

+57 Fotografii
labels.photo-gallery

Cel mai probabil, Drăgușin va primi mai multe minute de joc în sezonul următor din moment ce Tottenham va fi angrenată în 4 competiții.

Radu Drăgușin și Andrei Burcă au fost titularii de necontestat în centrul apărării naționalei. Aceștia au jucat în toate cele 10 partide din calificările pentru Campionatul European.

6.7
a fost nota acordată lui Drăgușin de către cei de la Sofa Score pentru meciul cu Belgia. Burcă a fost notat cu 7.1
CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !