Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille,  infarct  la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Abdelaziz Barrada (sursă foto: Instagram @barradabdel)

Tragedie în fotbal Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului

• Abdelaziz Barrada, fost jucător la PSG, Marseille și Getafe, a murit din cauza unui infarct la vârsta de 35 de ani.
  • Barrada a evoluat pentru naționala Marocului la Jocurile Olimpice de la Londra 2012 și la Cupa Africii 2013.

Abdelaziz Barrada a murit la doar 35 de ani după ce a suferit un atac de cord, conform relatărilor presei marocane. Barrada a jucat la echipe din Franța, Spania, Turcia și Emiratele Arabe Unite.

Trucul Messi  Ce a ascuns FIFA . De ce a adus Infantino Inter Miami la Mondialul Cluburilor

Abdelaziz Barrada s-a născut în Franța și s-a format ca jucător la echipa secundă a celor de la Paris Saint-Germain înainte să plece în Spania, la Getafe, formație pentru care a evoluat între 2010 și 2013.

Barrada a jucat în Europa League cu gruparea spaniolă, iar după un sezon petrecut și la Al Jazira, fotbalistul s-a întors în Franța, la Olympique Marseille.

Mijlocașul marocan a înscris 2 goluri în cele 33 de partide jucate pentru Marseille, iar începând din 2016 a jucat pentru Al Nasr, Antalyaspor, Gimnastic și Al Shahania.

Ultima echipă din cariera lui Barrada a fost Lusitanos Saint-Maur, o echipă din suburbiile Parisului.

8 milioane de euro
a fost cea mai mare cotă a lui Abdelaziz Barrada, în iunie 2013, pe vremea când evolua pentru Getafe

Abdelaziz Barrada a marcat patru goluri în cele 28 de partide jucate pentru naționala Marocului. El a făcut parte din echipa care a participat la Cupa Africii, ediția 2013, unde a oferit două pase decisive pentru naționala țării sale.

„Clubul Olympique Marseille a primit cu tristețe vestea decesului fostului său jucător și internațional marocan, Abdelaziz Barrada.

Olympique Marseille dorește să ofere cele mai sincere condoleanțe familiei și apropiaților”, a fost mesajul postat de Olympique Marseille pe rețelele de socializare.

„O mare pierdere”

Și Federația marocană de fotbal i-a adus un omagiu, descriind decesul său drept „o mare pierdere”.

„Federația Regală Marocană de Fotbal transmite sincere condoleanțe familiei fostului internațional marocan, regretatul Abdelaziz Barrada, și, prin intermediul lor, întregii sale familii și rude, precum și familiei naționale de fotbal”, a transmis federația.

Se joacă cu focul  Becali și compania când pun la cale  un blat
Opinii
09:03
Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
Europa League
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”
11:26
Pleacă Hagi de la Farul? Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „Simt că a obosit și nu e ușor”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit și nu e ușor”
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă  s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
10:38
FCSB, ironizatăPresa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
Diverse
09:39
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un  motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
10:21
Jambiere cu bucluc Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar: „Au fost discuții intense pe tunel”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute  în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Stranieri
10:35
Drăgușin, titular în Europa LeagueCe notă a primit românul, după ce a jucat 90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”