Urziceni - Inter Curtea de Arges 1-0/ La un punct de lider

Unirea Urziceni a castigat la limita partida de pe teren propriu din etapa a XXXI-a a Ligii 1, in fata celor de la International Curtea de Arges, scor 1-0. Marius Bilasco, golgeterul campioanei, a inscris singurul gol al partidei si i-a adus pe ialomiteni la un punct in spatele liderului CFR Cluj, cu trei etape ramase de disputat din acest sezon.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Urziceni si Inter au avut o prima repriza echilibrata, duelul dintre cele doua formatii consumandu-se predominant la mijlocul careului. Onofras a ratat o sansa importanta de a deschide scorul in minutul al 18-lea, cand a trimis in plasa laterala a portii argesene.

Primul sut pe poarta a oaspetilor a venit in minutul 54, prin Voiculet. Introducerea pe teren a lui Semedo si Rusescu se dovedeste a fi tactica perfecta (min. 49), cei doi fiind pioni importanti in faze periculoase la poarta lui Marius Popa.

Golul a venit in minutul 77, Bilasco reusind sa inscrie din vole, dupa o recentrare a lui Semedo.

Echipe de start:

Unirea Urziceni: Arlauskis, Brandan, Maftei , Galamaz, E. Nicu, Frunza, Paduretu, S.Paraschiv, L. Marinescu, Bilasco, Onofras

Inter: Marius Popa, Blay, Viera, Chiriches, Frasineanu, Pintilii, Lazar, Voiculet, Radut, E. Kone, Apostu

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă