Golazo de Slobozia Reacția puștiului care i-a smuls victoria campioanei FCSB cu un  supergol : „Am văzut doar poarta” +17 foto
Unirea Urziceni

Golazo de SloboziaReacția puștiului care i-a smuls victoria campioanei FCSB cu un supergol: „Am văzut doar poarta”

• Andrei Dorobanțu (19 ani) a marcat un gol fabulos în Unirea Slobozia - FCSB, scor 2-2, iar trupa lui Adrian Mihalcea este surpriza startului de sezon în Liga 1.
  • Unirea Slobozia are patru puncte după meciurile cu Farul și FCSB, iar în următorul meci va juca în deplasare cu Hermannstadt.
  • FCSB - Maccabi Tel Aviv se joacă marți, de la 20:30, liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct pe Pro TV.

Sezonul trecut, FCSB a început cu patru victorii în primele patru etape.

Campioana Gâfâie FCSB s-a încurcat și cu  Slobozia , care putea câștiga meciul în prelungiri

Andrei Dorobanțu (19 ani) a marcat un gol superb la Clinceni și o lasă pe campioana FCSB fără victorie în startul de sezon. Născut la București, Dorobanțu este cotat la 200.000 de euro, iar Unirea Slobozia este primul club din carieră.

„Încerc cât mai des șutul, am primit centrarea și am văzut doar poarta. Mihalcea a zis să intru cu curaj, să fiu eu. Debutul cu gol împotriva campioanei este fabulos pentru mine.

Chiar și după acel penalty, am știut că putem reveni. Mă așteptam să adunăm atâtea puncte după aceste două etape”, a declarat Andrei Dorobanțu.

VALOARE LOTURI UNIREA URZICENI ȘI FCSB

• Unirea Urziceni: 4.770.000 euro
  • FCSB: 32.300.000 euro

Mihalcea, primul punct ca antrenor contra celor de la FCSB

A fost al patrulea duel al antrenorului Adrian Mihalcea împotriva celor de la FCSB și primul punct obținut împotriva echipei lui Becali.

• FCSB - Dinamo 1-0 și 3-0 în semifinalele Cupei României, sezonul 2019-2020
  • FCSB - Chindia 3-2, Liga 1, sezonul 2022-2023
  • Slobozia- FCSB 2-2, Liga 1, sezonul 2024-2025
Unirea Slobozia - FCSB (Superliga)

Unirea Slobozia - FCSB (Superliga) Unirea Slobozia - FCSB (Superliga) Unirea Slobozia - FCSB (Superliga) Unirea Slobozia - FCSB (Superliga) Unirea Slobozia - FCSB (Superliga)
+17 Fotografii
labels.photo-gallery
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă.  FCSB, menționată  de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Liga Campionilor
18.09
Champions League 13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva  banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
18.09
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1 Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici: Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ținte noi    Dinamo  încearcă două transferuri de calibru!
18.09
Ținte noi Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Ținte noi  Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în  Ghencea ”
18.09
Tătărușanu în tricoul lui FCSB Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea ”