Rangers, spulberată  Adversara  FCSB  n-a avut nicio șansă în derby-ul cu Celtic
Celtic- Rangers/ Foto:Imago

Rangers, spulberată Adversara FCSB n-a avut nicio șansă în derby-ul cu Celtic

• Celtic a învins-o clar pe Rangers, scor 3-0, în „Old Firm”, din etapa #4 din Scotish Premier League.
  • Rangers este una din adversarele celor de la FCSB din Europa League.

Ianis Hagi (25 de ani) nu a fost în lot nici pentru această partidă, după ce a fost trimis de Philippe Clement la echipa secundă a echipei de Ibrox.

Celtic, victorie clară în derby-ul cu Rangers

Japonezul Furuhashi a reușit să trimită mingea în poarta lui Butland, în minutul 11, însă golul acestuia a fost anulat deoarece sistemul VAR a detectat o poziție neregulamentară la jucătorul lui Celtic.

Totuși, gazdele au deschis scorul în minutul 17 prin Daizen Maeda, cel care l-a învins pe Butland cu un șut pe jos, din interiorul careului.

Celtic și-a dublat avantajul până la pauză, după șutul excelent la firul ierbii a lui Furuhashi.

Căpitanul alb-verzilor, Callum McGregor a pus cireașa pe tort, în minutul 75, când a marcat pentru 3-0, după un șut senzațional din afara careului.

După această partidă, Celtic este lider în Scoția, cu 12 puncte din tot atâtea posibile, în timp ce Rangers este pe locul al 3-lea cu 7 puncte.

• 30 ianuarie, ora 22:00: FCSB - Manchester United
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16:19
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
Ultimul drum în alb și roșu  Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim  omagiu pentru Gigi Mulțescu
14:16
Ultimul drum în alb și roșu Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim omagiu pentru Gigi Mulțescu
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face  6 modificări cu Petrolul
15:04
FCSB, schimbată radical Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR,  nemulțumit  de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
14:05
Săgeți spre Petrescu! Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”