„Ai grijă ce scrii!” Elias Charalambous a criticat arbitrajul, apoi  a atenționat reporterul  GOLAZO.ro +54 foto
Elias Charalambous, nemulțumit de o decizie a arbitrului în timpul meciului cu Poli Iași Foto: Sportpictures

„Ai grijă ce scrii!”Elias Charalambous a criticat arbitrajul, apoi a atenționat reporterul GOLAZO.ro

• FCSB - POLI IAȘI 0-1. Elias Charalambous i-a reproșat arbitrului Ionuț Coza stilul în care a condus meciul: ”Dacă unii jucători sunt trași cu două mâini și tu nu dai fault, nu știu…”.
  • Antrenorul lui FCSB îl criticase și pe „centralul” partidei de marți, danezul Morten Krogh, după 2-3 cu Sparta: „A fost cu siguranță fault sau penalty. Și el ne-a dat cartonașe galbene”.
  • Charalambous nu a acceptat erorile jucătorilor săi evidențiate la conferință de GOLAZO.ro după eșecul cu Poli Iași, replicând: „Nu a fost o greșeală tragică. Nu a fost totul negru. Nu am făcut cel mai rău joc”.

Al doilea meci la rând pierdut de FCSB, 0-1 cu Poli Iași după 2-3 cu Sparta, și Elias Charalambous a criticat iar arbitrajul.

Scos din sărite  Momentul care nu s-a văzut la TV:  MM Stoica  a intrat pe teren ca să certe un jucător după eșecul cu Poli Iași

Chiar dacă antrenorul roș-albaștrilor a ținut să precizeze de fiecare dată că el nu caută scuze. Și, sâmbătă seară, să îi transmită reporterului GOLAZO.ro la conferința de presă: „Ai grijă ce scrii!”.

Charalambous: „Dacă unii jucători sunt trași cu două mâini și tu nu dai fault…”

„Nu sunt genul care să spună că a pierdut din cauza erorilor de arbitraj, mai ales astăzi, dar unele decizii trebuie să fie mai bune. Dacă unii jucători sunt trași cu două mâini și tu nu dai fault, nu știu…”, a afirmat Charalambous.

A adăugat: „Dar nu e nicio scuză. Nu o lua ca și cum caut scuze pentru joc, nu mă vei auzi niciodată cautând scuze, așa că ai grijă ce scrii după aceea”.

Charalambous: „A fost cu siguranță fault sau penalty. Și el ne-a dat cartonașe galbene”

Marți seară, după eliminarea din Champions League, tehnicianul a fost întrebat: „A influențat arbitrul danez meciul pentru antrenorul danez al campioanei Cehiei?”.

A răspuns: „Nu știu dacă a fost din cauza antrenorului danez, însă cred că arbitrul ar fi putut judeca diferit multe momente ale jocului”.

A fost nemulțumit că, în prima repriză, la 0-2, „centralul” Morten Krogh a ignorat faultul asupra lui Olaru, la care FCSB a cerut 11 metri.

„Momentul în care Olaru… nu știu dacă a fost înăuntru sau afară, dar a fost cu siguranță fault sau penalty! Și el ne-a dat cartonașe galbene”, l-a criticat Charalambous.

Acesta a continuat comentariile: „Sunt sigur că ar fi trebuit să dea minimum opt-nouă minute de prelungiri, a dat 5 minute și s-au jucat 4:50. Fac diferența zece secunde? Nu, dar dacă spui 5 minute lasă 5 minute, nu 4:50”.

FCSB - Poli Iași

FCSB - Poli Iași FCSB - Poli Iași FCSB - Poli Iași FCSB - Poli Iași FCSB - Poli Iași
+54 Fotografii

Antrenorul lui FCSB spre reporter: „Ai spus că ai văzut o mie de greșeli”

După 0-1 cu Poli Iași, antrenorul nu a acceptat că jucătorii săi repetă erorile.

Au avut aceleași greșeli de poziționare la fazele fixe ca împotriva Spartei și au luat un gol similar cu primul primit de la Farul la 3-2 în Ghencea, i-au permis lui Bordeianu să șuteze din poziție centrală.

În fotbal, jucătorii șutează și de la 40 de metri. Nu a fost cel mai rău meci jucat de noi. Să iei gol după un șut al adversarului… Nu cred că a fost o greșeală tragică. Nu a fost totul negru azi Elias Charalambous, antrenor FCSB

„Nimeni nu a afirmat că FCSB a făcut cel mai slab joc cu Poli Iași”, l-a atenționat reporterul GOLAZO.ro.

Tehnicianul a replicat: „Ai spus că ai văzut o mie de greșeli”.

Charalambous: „Oricine poate spune ce vrea. Îmi place să fiu criticat”

Charalambous a dat înapoi spre sfârșitul conferinței: „Oricine poate spune ce vrea. Știm că trebuie să ne îmbunătățim, sută la sută.

În acest moment, e normal să fim criticați, suntem aici, întotdeauna. Îmi place să fiu criticat, nu am nicio problemă”.

„Joacă pe două posturi”  Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A
17:15
„Joacă pe două posturi” Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A
FCSB, 23.000 de pachete vândute  Venituri de 2 milioane de euro +  Ce se întâmplă cu restul biletelor  pentru Europa League
16:50
FCSB, 23.000 de pachete vândute Venituri de 2 milioane de euro + Ce se întâmplă cu restul biletelor pentru Europa League
FCSB, 23.000 de pachete vândute  Venituri de 2 milioane de euro + Ce se întâmplă cu restul biletelor pentru Europa League
De ce este U Cluj lider  Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă  forță în Liga 1
15:46
De ce este U Cluj lider Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă forță în Liga 1
De ce este U Cluj lider  Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă forță în Liga 1
Champions League   LIVE  » Debut în noul format: acum se joacă primele 2 meciuri. Duelul serii e Milan - Liverpool, de la 22:00
19:47
Champions League LIVE » Debut în noul format: acum se joacă primele 2 meciuri. Duelul serii e Milan - Liverpool, de la 22:00
Champions League  LIVE » Debut în noul format: acum se joacă primele 2 meciuri. Duelul serii e Milan - Liverpool, de la 22:00