Gest stupid  Olaru,  eliminat  după intervenția în meciul cu Poli Iași pentru o intrare cu talpa! Cartonaș schimbat de VAR +9 foto
Darius Olaru / Foto: GOLAZO.ro.

Gest stupid Olaru, eliminat după intervenția în meciul cu Poli Iași pentru o intrare cu talpa! Cartonaș schimbat de VAR

• Darius Olaru (26 de ani) a văzut cartonașul roșu în minutul 36 al partidei FCSB - Poli Iași, din etapa a 6-a din Liga 1.
  • Mijlocașul celor de la FCSB a avut o intervenție de neînțeles la mijlocul terenului, cu talpa sus, la nivelul genunchiului lui Mihai Bordeianu și nu a fost iertat de VAR.

Darius Olaru, căpitanul celor de la FCSB, și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în meciul cu Poli Iași, într-un moment extrem de dificil al echipei sale, la 1-0 pentru moldoveni.

FCSB - Poli Iași 0-1  Încă un eșec! Campioana  s-a prăbușit  ca în prima repriză cu Sparta Praga

În minutul 36 al partidei, Darius Olaru a încercat să protejeze o minge, însă, s-a dus cu talpa sus, spre genunchiul adversarului Mihai Bordeianu și l-a rașchetat serios cu crampoanele.

Mijlocașul moldovenilor s-a prăbușit „secerat” la pământ, iar centralul Ionuț Coza a indicat lovitură liberă. În același timp, a decis să-i acorde lui Darius Olaru un cartonaș galben.

Totuși, la solicitarea arbitrului VAR de la acest meci, Sorin Costreie, centralul Ionuț Coza a mers la monitor pentru a revedea faza.

Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport

Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport Darius Olaru, eliminat în FCSB - Poli Iași. Foto: captură DigiSport
+9 Fotografii
labels.photo-gallery

După ce a rulat câteva reluări cu intrarea lui Darius Olaru, din mai multe unghiuri, Ionuț Coza a decis să anuleze cartonașul galben și să-l înlocuiască cu cel roșu.

Darius Olaru nu a protestat. Și-a scos banderola de pe braț și i-a oferit-o lui Adrian Șut. A fost surprins când părăsea terenul în timp ce înjura la foc automat.

Brigada de arbitri de la FCSB - Poli Iași:

• Arbitru: Ionuț Coza
  • A1: Stelian Slabu
  • A2: Florian Vișan
  • Arbitru VAR: Sorin Costreie
  • Arbitru AVAR: Andrei Constantinescu.
Cum va arăta FCSB Lotul ofertant deschide o dilemă: care pot fi cele două echipe, una de campionat, cealaltă de Europa
11.09
Cum va arăta FCSB Lotul ofertant deschide o dilemă: care pot fi cele două echipe, una de campionat, cealaltă de Europa
Lovitură de imagine  Răzvan Lucescu  transferă  la PAOK un câștigător de Liga Campionilor
Campionate
11.09
Lovitură de imagine Răzvan Lucescu transferă la PAOK un câștigător de Liga Campionilor
Lovitură de imagine  Răzvan Lucescu transferă la PAOK un câștigător de Liga Campionilor
În propriile condiții  Tătărușanu, despre deciziile din finalul carierei: „ M-am retras  din postura din care îmi doream”
Campionate
11.09
În propriile condiții Tătărușanu, despre deciziile din finalul carierei: „M-am retras din postura din care îmi doream”
În propriile condiții  Tătărușanu, despre deciziile din finalul carierei: „ M-am retras din postura din care îmi doream”
„E jucătorul nostru”  Rapid anunță că l-a întors din drum pe  Boupendza : „Nu a semnat nimic cu Zamalek”