Exasperat  Hagi explică schimbarea din  minutul 29  cu Hermannstadt: „Nu i-a ieșit nimic, trebuia s-o fac!”
Mihai Popescu. Foto: Sport Pictures

Exasperat Hagi explică schimbarea din minutul 29 cu Hermannstadt: „Nu i-a ieșit nimic, trebuia s-o fac!”

• Gheorghe Hagi (59 de ani), antrenorul echipei Farul Constanța, a explicat de ce l-a schimbat pe Mihai Popescu (31 de ani) în minutul 29 al partidei cu FC Hermannstadt, scor 3-2.

Popescu a fost integralist la Farul în primele cinci etape din Liga 1, dar fundașul dreapta a avut o prestație slabă în partida din runda a șasea și a fost schimbat rapid.

„Vreți să nu mai vorbesc?”   Hagi , vehement după succesul cu Hermannstadt: „Știu că doare când spun adevărul”
„Vreți să nu mai vorbesc?” Hagi, vehement după succesul cu Hermannstadt: „Știu că doare când spun adevărul”
„Vreți să nu mai vorbesc?”  Hagi , vehement după succesul cu Hermannstadt: „Știu că doare când spun adevărul”

Gică Hagi, explicații după ce l-a schimbat pe Mihai Popescu în minutul 29

Popescu a avut nevoie de doar 29 de minute pentru a-l enerva pe Hagi. Fundașul a comis mai multe erori și a fost înlocuit cu Dan Sîrbu.

„Mihai Popescu a avut o zi proastă, nu i-a ieșit nimic și trebuia să schimb. Așa am simțit, asta e, a prins o zi nefastă. Jucătorii care au venit au nevoie de timp, nu sunt încă pregătiți din punct de vedere fizic”, a declarat Hagi.

Fotbalistul trecut pe la Dinamo are în cont o pasă de gol în acest sezon. Popescu a fost decisiv la a doua reușită a dobrogenilor din meciul cu FCSB: i-a trecut mingea printre picioare lui Vlad Chiricheș și a centrat perfect pentru Grigoryan. Campioana a revenit atunci și a câștigat cu 3-2.

Este doar a doua modificare făcută de Hagi în prima repriză a unui meci din acest sezon. „Regele” a fost nevoit să-l înlocuiască pe Rivaldinho în duelul cu Oțelul Galați din etapa a doua, când brazilianul s-a accidentat în minutul 25.

L-au blocat în România!   Dedesubturile recursului  depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Jocurile Olimpice
00:13
L-au blocat în România! Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
L-au blocat în România!  Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Champions League  Superduel pe San Siro,  11 goluri  în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
17.09
Champions League Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
Champions League  Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
„Joacă pe două posturi”  Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A