Au scăpat ușor  Vești bune pentru FCSB: Detalii despre accidentările suferite de  Olaru, Miculescu și Baeten
William Baeten. Foto: Sport Pictures

Au scăpat ușor Vești bune pentru FCSB: Detalii despre accidentările suferite de Olaru, Miculescu și Baeten

• Accidentările suferite de Darius Olaru (26 ani), David Miculescu (23 ani) și William Baeten (27 ani) nu sunt grave, astfel că FCSB se va putea baza pe ei la returul cu Sparta Praga.
  • Cei trei fotbaliști au ieșit accidentați în repriza secundă a primului meci din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, scor 1-1.
  • FCSB - Sparta Praga se joacă, marți, 13 august, pe Ghencea, de la 21:30, liveTEXT pe GOLAZO.ro.

FCSB a obținut o remiză importantă pe terenul campioanei Cehiei, dar calificarea în play-off-ul Ligii este încă departe.

Charalambous a spus că FCSB are mulți accidentați după meciul de la Praga, iar „doctorul investighează” cazurile celor trei fotbaliști.

Principala armă Mihai Stoica, despre  atuul lui FCSB  în returul cu Sparta: „Se ştie, au păţit-o şi cei de la Ajax”
Principala armăMihai Stoica, despre atuul lui FCSB în returul cu Sparta: „Se ştie, au păţit-o şi cei de la Ajax”
Principala armă Mihai Stoica, despre atuul lui FCSB în returul cu Sparta: „Se ştie, au păţit-o şi cei de la Ajax”

Olaru, Miculescu și Baeten vor fi disponibili pentru returul cu Sparta Praga

Potrivit surselor GOLAZO.ro, nu este vorba despre nimic serios, iar cei trei fotbaliști vor fi disponibili pentru returul din Ghencea.

Primul care a părăsit terenul a fost William Baeten. Fotbalistul transferat de la FCU Craiova 1948 a intrat la pauză, dar a fost înlocuit după doar 15 minute.

Belgianul a primit o lovitură puternică la gambă, însă nu a suferit o entorsă la gleznă, așa cum s-a crezut inițial.

În minutul 77, Darius Olaru a acuzat dureri la piciorul stâng și a cerut să fie schimbat. În același moment a fost înlocuit și David Miculescu, care a fost lovit foarte tare la coapsă.

Se pare că nu este vorba despre nimic grav, iar cei trei fotbaliști se vor putea antrena normal după două zile. Astfel, antrenorul Elias Charalambous se va putea baza pe ei la partida de săptămâna viitoare.

Singurul absent cert pentru returul cu Sparta Praga rămâne Joyskim Dawa (28 de ani), fundașul fiind suspendat.

Marcator în tur, Dawa a primit un cartonaș galben în minutul 54, al treilea al sezonului european. Camerunezul mai fusese avertizat în ambele manșe cu Maccabi Tel Aviv.

Cum ar putea arăta FCSB la meciul retur cu Sparta Praga

• Târnovanu - Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic - Lixandru, Șut - Ștefănescu, Olaru, Băluță - Miculescu
Clipe de furie în autocar   Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost  extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
01:08
Clipe de furie în autocar Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos: imagini exclusive GOLAZO.ro
Clipe de furie în autocar  Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
VIDEO : GoluRILE lui Rareș Pop  Reușite de senzație ale jucătorului de 19 ani al  Rapidului , în partida cu Unirea Slobozia
23.09
Iar s-a schimbat hențul la penalty!  UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii.  Ce le-a spus arbitrilor
23.09
Iar s-a schimbat hențul la penalty! UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii. Ce le-a spus arbitrilor
Iar s-a schimbat hențul la penalty!  UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii. Ce le-a spus arbitrilor
Amenință cu retragerea!   Max Verstappen  se gândește să părăsească Formula 1 la doar 27 de ani