Șumudică nu se joacă  Se mărește „lista neagră” la  Rapid
Papeau și Oaidă / Foto: Sport Pictures

Șumudică nu se joacă Se mărește „lista neagră” la Rapid

• Se mărește „lista neagră” de la Rapid, după venirea lui Marius Șumudică.
  • Rapid a bifat prima victorie a sezonului de Liga 1, vineri, la Iași, contra lui Poli, scor 2-1.

Marius Șumudică este decis să schimbe din temelii mentalitatea Rapidului, iar unii jucători, care se dovedesc a nu face față presiunii, vor fi îndepărtați curând.

Poli Iași - Rapid 1-2  Lucky Șumi!  Șumudică aduce prima victorie după 3 luni!
Poli Iași - Rapid 1-2Lucky Șumi! Șumudică aduce prima victorie după 3 luni!
Poli Iași - Rapid 1-2 Lucky Șumi! Șumudică aduce prima victorie după 3 luni!

Oaidă și Papeau n-ar mai fi doriți la Rapid

După trecerea lui Filip Blazek pe „linie moartă”, alți doi jucători ar urma să dispară din lotul Rapidului: mijlocașii Răzvan Oaidă și Jayson Papeau, conform gsp.ro.

OUT de la Rapid  Primul jucător pe care  Șumudică  l-a trecut pe „lista neagră”
OUT de la Rapid Primul jucător pe care Șumudică l-a trecut pe „lista neagră”

Marius Șumudică i-a titularizat pe Oaidă și Papeau la meciul de la Iași, însă evoluția lor nu a fost deloc convingătoare.

Aceștia erau „luați la ochi” încă dinainte de meciul de la Iași, iar faptul că n-au confirmat au alimentat ideea inițială a antrenorului.

• Papeau a încasat un „galben” în minutul 45+5 și a fost schimbat în minutul 69, cu Hasani;
  • Oaidă a fost integralist.

Papeau a sosit la Rapid în vara lui 2022, de la Warta Poznan (Polonia) în schimbul a 200.000 de euro.

De partea cealaltă, Răzvan Oaidă a fost transferat gratis, de la FCSB, în vara lui 2023.

Îl iau pe Debeljuh?

Sursa citată anunță că Rapid e interesată de un atacant din Liga 1.

Este vorba despre croatul Gabriel Debeljuh de la Sepsi, care are o clauză de reziliere de 500.000 de euro.

Am purtat într-adevăr o discuție cu Hadnagy, dar am pus deocamdată doar o întrebare. Am vrut să aflăm care e situația jucătorului și ce perspective ar fi pentru un eventual transfer. Mai e mult până departe. Suntem momentan în faza de a culege informații, de a analiza. Debeljuh deține unele calități pe care le căutăm, altele îi lipsesc, dar vom vedea în zilele următoare. Viorel Moldovan, despre Gabriel Debeljuh
PAOK - FCSB 0-1 Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce  rezistă aproape o repriză în inferioritate
00:25
PAOK - FCSB 0-1Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce rezistă aproape o repriză în inferioritate
PAOK - FCSB 0-1 Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce rezistă aproape o repriză în inferioritate
FCSB adună banii  Ce sumă a obținut campioana pentru o nouă victorie în  Europa League
00:59
FCSB adună banii Ce sumă a obținut campioana pentru o nouă victorie în Europa League
Olaru nu-și asumă greșeala  Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul  a inventat  acel cartonaș roșu”
01:01
Olaru nu-și asumă greșeala Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul a inventat acel cartonaș roșu”
Olaru nu-și asumă greșeala  Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul a inventat acel cartonaș roșu”
Accidentare gravă  Pierdere  importantă  pentru FCSB în meciul cu PAOK: poate rata tot sezonul când Lucescu îl voia la națională!
03.10
Accidentare gravă Pierdere importantă pentru FCSB în meciul cu PAOK: poate rata tot sezonul când Lucescu îl voia la națională!
situație critică Clubul nu se prezintă la meciul următor, din cauza problemelor financiare
Liga 2
03.10
situație critică Clubul nu se prezintă la meciul următor, din cauza problemelor financiare
Diferență imensă  Alisha Lehmann  s-a plâns că nu e plătită corect, iar italienii au publicat salariile! Cât câștigă ea și iubitul ei, ambii jucători la Juventus
03.10
Diferență imensăAlisha Lehmann s-a plâns că nu e plătită corect, iar italienii au publicat salariile! Cât câștigă ea și iubitul ei, ambii jucători la Juventus
Diferență imensă Alisha Lehmann s-a plâns că nu e plătită corect, iar italienii au publicat salariile! Cât câștigă ea și iubitul ei, ambii jucători la Juventus
Olaru, încă un gest stupid Căpitanul FCSB,  eliminat din nou  pentru o reacție de neînțeles!
03.10
Olaru, încă un gest stupidCăpitanul FCSB, eliminat din nou pentru o reacție de neînțeles!
Olaru, încă un gest stupid Căpitanul FCSB, eliminat din nou pentru o reacție de neînțeles!
Probleme mari cu transmisia TV  PAOK - FCSB  s-a văzut 4 minute filmat de la marginea terenului! Ce s-a întâmplat
03.10
Probleme mari cu transmisia TVPAOK - FCSB s-a văzut 4 minute filmat de la marginea terenului! Ce s-a întâmplat
Probleme mari cu transmisia TV PAOK - FCSB s-a văzut 4 minute filmat de la marginea terenului! Ce s-a întâmplat