Accidentat Mitriță a părăsit terenul după  13 minute   în amicalul Craiovei +12 foto
Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări.

AccidentatMitriță a părăsit terenul după 13 minute în amicalul Craiovei

• Universitatea Craiova a suferit o înfrângere cu 1-2 într-un meci amical disputat în Austria împotriva echipei cipriote Pafos FC.
  • În ciuda unui start promițător, marcat de golul lui Elvir Koljic din minutul 5, Universitatea Craiova a pierdut avantajul și a fost învinsă în final de adversarii din Cipru.
  • De asemenea, echipa a suferit o lovitură grea în minutul 13, când Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări.
Promovare Espanyol  revine în La Liga  după numai un sezon: imagini cu bucuria catalanilor

Universitatea Craiova a înregistrat o înfrângere cu 1-2 în meciul amical disputat împotriva echipei cipriote Pafos FC, în cadrul cantonamentului din Austria.

Craiova a suferit o pierdere și mai importantă în minutul 13.

Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul, înlocuit de Lyes Houri, după ce a fost lovit de un adversar.

Starul de la Universitatea Craiova s-a accidentat

Mitriță a fost implicat în startul promițător al Universității Craiova, dar accidentarea sa a afectat echilibrul și strategia echipei în restul meciului.

alt-text
alt-text

+12 Fotografii

Elvir Koljic a înscris în minutul 5, după o acțiune inițiată de Vlădoiu și Crețu.

Vlad Dragomir joacă în Cipru, pentru Pafos

După ce Elvir Koljic a deschis scorul din pasa lui Alexandru Crețu, în minutul 5, Pafos FC a egalat rapid în minutul 11 și a reușit să întoarcă rezultatul în favoarea sa în minutul 81, prin golul marcat de Twumasi.

Vlad Dragomir, fost jucător la Arsenal, a evoluat pentru FC Pafos în meciul cu Craiova. Totuși, Vlad Dragomir nu a înscris.

Formația cipriotă, condusă de antrenorul spaniol Juan Carlos Carcedo, are în componență o serie de jucători internaționali și a terminat sezonul precedent pe locul 5 în campionatul cipriot, dar a câștigat Cupa Ciprului cu un scor de 3-0 în finala împotriva echipei Omonia Nicosia.

În lotul câștigător era și Adrian Rus, care acum este la EURO 2024. Rus a fost împrumutat în Cipru din Italia, de la Pisa.

Programul Craiovei în cantonamentul din Austria

Universitatea Craiova se află într-un stagiu de pregătire în Austria, la Neustift im Stubaital, și are programate încă patru meciuri amicale înainte de încheierea cantonamentului pe 1 iulie.