Speedy Gonzalez  Mihăilă, prins de radar cu Ucraina! E cel mai  rapid  jucător de la Euro 2024
Valentin Mihăilă în meciul cu Ucraina Foto:sportpictures.eu

Speedy Gonzalez Mihăilă, prins de radar cu Ucraina! E cel mai rapid jucător de la Euro 2024

• Valentin Mihailă (24 de ani) a fost cel mai rapid fotbalist după prima rundă de la EURO 2024.

UEFA a realizat un top al jucătorilor care au atins cele mai mari viteze după prima rundă de la EURO 2024.

Valentin Mihăilă, cel mai rapid fotbalist de la EURO 2024

Deși a jucat doar 30 de minute în victoria cu Ucraina, scor 3-0, Valentin Mihăilă a atins în urma unui sprint viteza de 35,9 km pe oră!

Pe locul al doilea este Jeremy Doku, viitorul adversar al României. Belgianul a fost cronometrat cu 35,3 km pe oră în înfrângerea cu Slovacia, 0-1, fiind la egalitate cu danezul Rasmus Hojlund.

Kylian Mbappe este doar pe locul al patrulea cu 35,2 km atinși în victoria cu Austria.