Salvator  Fără golul lui Zaccagni, Italia era  OUT  de la EURO!
Zaccagni, în Italia-Croația 1-1, la EURO 2024 / Foto: Sport Pictures

Salvator Fără golul lui Zaccagni, Italia era OUT de la EURO!

• S-au disputat toate cele 36 de partide din faza grupelor de la EURO 2024 și s-a tras linie.
  • Italia a rămas în competiție grație unui gol marcat în minutul 90+8.

Italia a remizat, luni, în compania Croației, scor 1-1, într-o partidă din Grupa B, disputată la Leipzig.

Reușita peninsularilor a venit din partea lui Mattia Zaccagni, în minutul 90+8, la ultima fază a partidei.

Grație punctului câștigat, Italia a terminat Grupa B pe locul 2 și s-a calificat în optimile de finală.

Golul lui Zaccagni a salvat Italia de la eliminare

La 48 de ore distanță, s-a înțeles exact cât de important a fost golul marcat de atacantul celor la Lazio.

Fără acea reușită, Italia ar fi terminat pe locul 3 în Grupa B, cu 3 puncte și golaveraj 2-3.

În clasamentul echipelor de pe locurile 3, Italia ar fi fost prima sub linie și ar fi fost eliminată de la EURO!

• Golul contra Croației a fost primul al lui Zaccagni în echipa națională a Italiei, în 7 prezențe.

• Spania - Georgia (Koln, 30 iunie)
  • Germania - Danemarca (Dortmund, 29 iunie)
  • Portugalia - Slovenia (Frankfurt, 1 iulie)
  • Franța - Belgia (Dusseldorf, 1 iulie)
  • România - Olanda (Munchen, 2 iulie)
  • Austria - Turcia (Leipzig, 2 iulie)
  • Anglia - Slovacia (Gelsenkirchen, 30 iunie)
  • Elveția - Italia (Berlin, 29 iunie)

01.07
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”