Gest obscen  Bellingham ar putea fi  suspendat  pentru meciul cu Elveția, din sferturi
Un gest controversat al lui Bellingham, în timpul celebrării golului său, l-a adus atenția UEFA. Foto: Imago

Gest obscen Bellingham ar putea fi suspendat pentru meciul cu Elveția, din sferturi

• Anglia a reușit să treacă de Slovacia în optimile de finală ale Euro 2024.
  • Cu un gol spectaculos marcat în minutul 90+5, Jude Bellingham a salvat naționala engleză.
  • Un gest controversat al lui Bellingham, în timpul celebrării golului, l-a adus în atenția UEFA, iar acum există posibilitatea unei sancțiuni.
Stați jos, 4!  14 fotbaliști ai naționalei Italiei + selecționerul Spalletti,  repetenți la fotbal

Anglia a învins Slovacia cu 2-1 în optimile Euro 2024, calificându-se mai greu decât se aștepta.

Slovacia a condus până în minutul 90+5, când Bellingham a egalat cu un gol spectaculos, din foarfecă. În prelungiri, Harry Kane a marcat golul victoriei.

Gestul obscen făcut de Bellingham la EURO 2024 a intrat în atenţia UEFA

După gol, Bellingham a făcut un gest care a atras atenția UEFA.

Starul lui Real Madrid a fost surprins ducând mâna spre organele genitale, când trecea prin dreptul băncii de rezerve a Slovaciei.

„O glumă de-ale noastre, către niște prieteni apropiați care erau la meci. Nimic altceva decât respect pentru modul în care echipa Slovaciei a jucat în seara asta”, a scris Bellingham pe rețelele de socializare la două ore după ce clipul s-a răspândit.

Conform regulamentului UEFA, orice jucător care recurge la gesturi obscene poate primi cartonașul roșu. Forul continental poate interveni, iar Jude Bellingham s-ar putea confrunta cu o suspendare.

Anglia va juca împotriva Elveției la ora 19:00, sâmbătă, 6 iulie, pe Dusseldorf Arena, iar partida poate fi urmărită liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct pe Pro TV.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
Campionatul Mondial
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
Cupa Romaniei
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
Campionate
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024