Mbappe show Superstarul francez  a spart gheața  în La Liga: dublă pentru Real Madrid în doar 8 minute
Kylian Mbappe (sursă foto: imago)

Mbappe showSuperstarul francez a spart gheața în La Liga: dublă pentru Real Madrid în doar 8 minute

• Real Madrid - Betis 2-0. Kylian Mbappe (25 de ani) a reușit primele goluri pentru „galactici” în La Liga.
  • Atacantul francez venit liber de contract de la PSG a spart gheața după 3 meciuri fără gol în campionatul Spaniei.

Kylian Mbappe a reușit prima dublă în campionatul Spaniei în doar opt minute. Francezul a deschis scorul în minutul 67 și l-a majorat, din penalty, în minutul 75.

United - Liverpool Adversara FCSB, umilită pe  Old Trafford

Real Madrid - Betis. Mbappe, primele goluri pentru „galactici”

Real Madrid a învins-o pe Betis Sevilla cu 2-0, ambele reușite fiind semnate de superstarul francez Kylian Mbappe.

Primul gol marcat de Mbappe în minutul 67 a fost o capodoperă. Francezul a înscris după o pasă genială cu călcâiul oferită de Valverde.

După opt minute, noul galactic al Realului a marcat din penalty, după ce Vincius junior a fost faultat în careu de portarul Rui Silva.

Este un moment incredibil. Mi-am dorit foarte mult să înscriu pe acest stadion legendar, cel mai frumos din lume. Cel mai important lucru a fost însă victoria, care era crucială după egalul cu Las Palmas. Kylian Mbappe, conform L'Equipe

„S-a zbătut mult din punct de vedere ofensiv, a avut 4 atingeri în careul advers și 9 șuturi la poartă. A fost blocat în dese rânduri, însă nu a cedat și a reușit să marcheze de două ori.

Antrenorul Carlo Ancelotti l-a scos în minutul 84 pentru a-i oferi un «standing ovation» pe Santiago Bernabeu. A fost seara perfectă”, a titrat cotidianul francez L'Equipe.

SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16:19
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
Ultimul drum în alb și roșu  Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim  omagiu pentru Gigi Mulțescu
14:16
Ultimul drum în alb și roșu Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim omagiu pentru Gigi Mulțescu
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face  6 modificări cu Petrolul
15:04
FCSB, schimbată radical Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR,  nemulțumit  de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
14:05
Săgeți spre Petrescu! Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”