VIDEO CU FAZA Momentul care a închis derby-ul  Rapid - U Cluj  » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor +27 foto
Braun şi Silaghi. Foto: Sportpictures

VIDEO CU FAZAMomentul care a închis derby-ul Rapid - U Cluj » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor

• Rapid - U Cluj 0-2. Giuleștenii, învinși la primul meci acasă cu Marius Șumudică pe bancă.
  • Penalty-ul făcut în minutul 59 de Braun a închis definitiv meciul. (VIDEO mai jos)
Șucu, exasperat  Cum a reacționat  patronul Rapidului  în tribune la eșecul cu U Cluj

Rapid a pierdut pe teren propriu, 0-2, în fața celor de la U Cluj, într-un meci în care formația lui Sabău s-a dovedit mai periculoasă și mai eficientă în momentele cheie.

Berto a deschis scorul în minutul 30, iar Nistor a închis meciul în minutul 59, cu un penalty executat perfect.

VIDEO. RAPID - U CLUJ: momentul care a decis meciul din Giulești

În minutul 59, Silaghi a pătruns în careu pe lângă Braun. Fundașul Rapidului l-a ajuns din urmă și i-a agățat piciorul. Sebastian Colțescu n-a stat prea mult pe gânduri și a arătat punctul cu var.

Lovitura de pedeapsă a fost executată de Dan Nistor, care l-a învins pe Siegrist cu un șut plasat lângă bară.

Verdictul specialistului: decizie corectă

Marius Avram, fostul arbitru FIFA, a analizat faza la Digi Sport:

„Atacantul îi ia fața adversarului, se oprește puțin, apoi există un contact la nivelul picioarelor. A fost foarte inteligent, a știut cum să obțină lovitura de pedeapsă. Sebastian Colțescu a procedat foarte bine”.

+27 Fotografii
labels.photo-gallery

Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă.  FCSB, menționată  de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Liga Campionilor
18.09
Champions League 13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva  banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
18.09
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1 Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici: Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ținte noi    Dinamo  încearcă două transferuri de calibru!
18.09
Ținte noi Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Ținte noi  Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în  Ghencea ”
18.09
Tătărușanu în tricoul lui FCSB Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea ”