Remiză pentru Gică Hagi: Farul - Rapid 1-1

Farul Constanța, echipa rezultată din fuziunea Viitorului cu prima menționată, a remizat, scor 1-1, contra formației Rapid București într-un meci test.

Rapid - Farul meci amicalFoto: Rapid Bucuresti - Alte Sporturi / Facebook

Jocul s-a disputat la Brașov, în cadrul unui turneu amical.

Golul Rapidului a fost înscris în minutul 6 de Sefer, în timp ce pentru constănțeni a punctat Casap, din penalty, în al 62-lea minut.

Cu mai puțin de o săptămână în urmă, FC Viitorul și Farul Constanța au anunțat oficial că din sezonul următor vor fuziona. Gică Hagi a preluat deja cârma echipei care va evolua în prima ligă în locul Viitorului, cu numele de Farul Constanța.

Pe de altă parte, Rapidul a promovat în acest sezon și va juca și ea în Liga 1.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !