Ultima greseala a lui Walter

Dupa infringerea cu Steaua (0-1 in Ghencea), Walter Zenga a criticat performanta propriei echipei. Prima sageata a fost aruncata spre Claudiu Niculescu: "Nici o lovitura libera nu am putut sa executam bine, macar..."

A doua critica l-a avut in vizor pe portarul Bogdan Lobont: "Daca vedem meciul, nu putem spune ca Lobont a facut 20 de parade exceptionale... A fost o singura faza...", italianul sugerind ca goalkeeperul dinamovist ar avea o responsabilitate mare la primirea golului.

Episodul aminteste ca in "arsenalul metodic" antrenorului Walter Zenga se afla si obiceiul de a-si critica portarul - a facut-o acum trei ani, cind pregatea echipa Stelei. Dupa infringerea cu Villareal (0-2, in "optimile" Cupei UEFA), Zenga a declarat ca simte dezamagit de prestatia portarului Hamutovski. "A avut doar doua suturi pe poarta. Ma asteptam sa scoata macar unul".

La scurt timp dupa acel episod, Zenga a fost data afara de pe banca tehnica Stelei.