Ungheni - CorvinuL 1-2  Hunedorenii au câștigat restanța din  etapa #2, Liga 2
Corvinul Hunedoara (sursă foto: sportpictures)

Ungheni - CorvinuL 1-2 Hunedorenii au câștigat restanța din etapa #2, Liga 2

• Unirea Ungheni a pierdut în fața celor de la Corvinul Hunedoara, scor 1-2, într-un meci restant din etapa a 2-a a ligii secunde.

În meciul dintre Unirea Ungheni și Corvinul Hunedoara, echipa gazdă, Unirea, conducea cu 1-0 la pauză, grație unui gol marcat de Ioan Bârstan în minutul 45.

Corvinul a reușit să egaleze în repriza a doua, prin Ibuchi Chukwu, în minutul 53, după o centrare de la Pîrvulescu.

În minutul 90, Antoniu Manolache a înscris printr-o lovitură de cap, stabilind scorul final, 2-1 în favoarea echipei lui Florin Maxim.

Unirea Ungheni este penultima în Liga a 2-a, fără victorie în șapte meciuri, în timp ce Corvinul Hunedoara are 13 puncte și un meci în minus.

Liga 2, etapa #7  Csikszereda  rămâne neîvinsă. Toate rezultatele + Clasamentul actualizat

• Au marcat: I. Bârstan (min. 45) / Chukwu (min. 53), A. Manolache (min. 90)

Unirea Ungheni: R. Geantă – Chinteș, Ndiesse, A. Popa, I. Bârstan – A. Șerban, Cruceru, C. Savin, Bîrnoi – Haiduc, Zukanovic
Rezerve: P. Ganea – Blidărean, M. Ioniță, K. Ciubotaru, Vînău, Astafei, Piper, V. Bogdan, P. Coza
Antrenor: Eusebiu Tudor

Corvinul: Lefter – I. Pop, Lică, A. Manolache, Velisar – Cărăruș – Lupu, Lehaire, Hergheligiu – N. Pîrvulescu – Câmpan
Rezerve: Blaga – Gîrbiță, Otega, Chukwu, Predică, D. Grigore, A. Stupu, A. Mihăilă

Unirea Ungheni, doar o victorie în 14 dueluri cu Corvinul Hunedoara

Unirea Ungheni a învins Corvinul o singură dată, pe 12 septembrie 2020, scor 2-1. De atunci și până acum, au mai fost trei rezultate de egalitate între cele două echipe, iar 10 partide s-au încheiat cu victoria Corvinului.

Corvinul Hunedoara a câștigat ultimele șapte meciuri cu Ungheni, cu un golaveraj total de 20:3

Echipa antrenată de Florin Maxim este pe locul 9 în Liga a 2-a, la 11 puncte distanță de liderul Csikszereda.

Corvinul Hunedoara nu are drept de promovare în Liga 1 nici în acest sezon.

Ungheni, fruntașă în Cupă, codașă în campionat

Unirea Ungheni întâlnește Corvinul chiar în ziua în care și-a aflat adversarele din grupele Cupei României. Penultima în Liga a 2-a și fără victorie după șase meciuri, Unirea a fost repartizată în grupa C a Cupei României.

Grupa C: UTA Arad, Farul Constanța, Hermannstadt, Politehnica Iași, Unirea Ungheni, Sănătatea Servicii Publice.

Cupa României  Cum arată grupele +  Dinamo - FCSB , capul de afiș, în prima etapă. Programul complet al meciurilor
13:15
„Viața mea îi aparține!” Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
14:55
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
15:19
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa  descoperită !”
15:26
Șumudică, despre FCSB Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită!”
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită !”
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste  campioana României  după prima etapă!
00:09
FCSB, locul 2 în Europa LeagueDoar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin,  eliminat  după doar 7 minute la debutul în cupele europene
26.09
EUROPA LEAGUE Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League!  Olaru MVP
00:01
FCSB - RFS 4-1Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă  interzisă  în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
26.09
Transfer neașteptat Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”