​​US Open: Sloane Stephens, deţinătoarea trofeului, eliminată în sferturi de Anastasija Sevastova

Americanca Sloane Stephens, locul 3 WTA, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-2, 6-3, de letona Anastasija Sevastova, locul 18 WTA, în sferturile de finală ale US Open, anunță News.ro.

Sloane StephensFoto: usopen.org

Sevastova s-a impus după un meci care a durat o oră şi 24 minute şi a acces pentru prima dată în carieră în semifinalele unui Grand Slam.

Cele două jucătoare s-au întâlnit şi în ediţia trecută a US Open, când s-a impus americanca, scor 6-3, 3-6, 7-6 (4).

În penultimul act, Anastasija Sevastova o va întâlni pe învingătoarea dintre americanca Serena Williams, locul 26 WTA, şi jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 8 WTA.

live    FCSB - Petrolul 1-0  » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
22:40
live FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
live  FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
Credinciosul Politic  Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „ Dumnezeu este pe primul loc ”
20:00
Credinciosul Politic Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „Dumnezeu este pe primul loc
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2  Propunere inedită a unui președinte de club din  Italia
17:46
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2 Propunere inedită a unui președinte de club din Italia
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri:  „Succes în carieră”
Liga 2
17:06
FC Argeș renunță la Dică Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”