​VIDEO Bayern Munchen își consolidează poziția de lider / Borussia Dortmund, învinsă acasă de Koln (Rezultatele zilei)

​Campioana Germaniei şi a Europei, Bayern Munchen, a câştigat cu scorul de 3-1 partida susţinută în deplasare, sâmbătă seara, cu VfB Stuttgart, în etapa a 9-a din Bundesliga, în timp ce Borussia Dortmund a pierdut surprinzător pe teren propriu, cu 1-2, în faţa celor de la FC Koln, echipă aflată în subsolul clasamentului, informează Agerpres.

Pe Mercedez-Benz Arena din Stuttgart, Tanguy Coulibaly a deschis scorul în minutul 20 pentru gazde, pentru ca Kingsley Coman să restabilească egalitatea în minutul 38. Polonezul Robert Lewandowski i-a adus pe bavarezi în avantaj în minutul 45+1, pentru ca Douglas Costa să reuşească cel de-al treilea gol, ultimul al partidei, în minutul 87. Aici poți vedea reușitele.

Cu 22 de puncte, Bayern este lider în clasament, în timp ce VfB Stuttgart este pe poziţia a 10-a cu 11 puncte.

La Dortmund însă, FC Koln, aflată în subsolul clasamentului, a produs o mare surpriză învingând pe Borussia cu 2-1. Ellyes Skhiri a marcat cele două goluri ale oaspeţilor, în minutele 9, respectiv 60, pentru gazde marcând Thorgan Hazard în minutul 74.Vezi aici golurile.

Borussia coboară pe locul 3, cu 18 puncte, în timp ce FC Koln este pe 15, cu 6 puncte. Pe locul 2 se situează RB Leipzig, cu 20 puncte.

04.10
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător