VIDEO Gheorghe Hagi, execuție superbă din lovitură liberă la meciul dintre legendele clubului Rangers și World XI

În timp ce Rapid București sărbătorea ​inaugurarea noului stadion din Giulești, Gheorghe Hagi a participat la evenimentul organizat de Glasgow Rangers cu ocazia împlinirii a 150 de ani de existenţă. Fostul internaţional a jucat pentru echipa World XI, o selecţionată cu staruri mondiale.

La finalul meciului (3-2 pentru selecționata mondială), Hagi le-a oferit fanilor tricoul de joc.

La eveniment au asistat 40.000 de spectatori.

În vârstă de 57 de ani, Hagi a fost aproape de înscrierea unui gol superb pe Ibrox dintr-o lovitură liberă de la mare distanță.

Componenţele celor două echipe au fost următoarele:

Echipa legendelor lui Glasgow Rangers: Neil Alexander, Ronald Wattereus, Jorg Albertz, Marvin Andrews, Shota Arveladze, Kris Boyd, Ronald De Boer, Barry Ferguson, Paul Gascoigne, Alan Hutton, Nikica Jelavic, Pedro Mendes, Michael Mols, Nacho Novo, Sasa Papac, Alex Rae, Giovanni van Bronckhorst, Gregory Vignal, Rod Wallace, Craig Moore.

Echipa legendelor World XI: David James, Jens Lehmann, Eric Abidal, Jose Bosingwa, Luís Figo, Nuno Gomes, Gheorghe Hagi, Kaka, Christian Karembeu, Roy MaKaay, Claude Makelele, Florent Malouda, Carlos Marchena, Predrag Mijatovic, Robert Pires, Ricardo Quaresma, Míchel Salgado, Ricardo Costa.