VIDEO Ludogorets - Inter 0-2 / Echipa lui Antonio Conte, cu un pas în optimi; Dragoş Grigore, integralist la gazde

Inter Milano s-a impus cu 2-0 în deplasarea de la Ludogorets și este cu un pas mai aproape de optimile Europa League. Intrat pe teren în minutul 64, Lukaku a marcat un gol și dat o pasă decisivă pentru reușita lui Eriksen.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Formația din Serie A a deschis scorul târziu, în minutul 71, prin Christian Eriksen. Venit în ianuarie de la Tottenham, danezul a înscris primul gol în tricoul lui Inter, după o pasă venită de la Romelu Lukaku. Belgianul a fost cel care a stabilit scorul final, după ce a transformat un penalty în minutul 90+5.

La Ludogorets, fundaşul Dragoş Grigore a fost prezent pe teren tot meciul (avertizat cu cartonaş galben în minutul 43), Cosmin Moţi s-a aflat pe banca de rezerve, iar atacantul Claudiu Keşeru a fost absent.

Meciul retur se va disputa la 27 februarie, pe San Siro (Milano).

Rezumatul meciului Ludogorets vs Inter.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5