Revenire  Claudiu Keșeru  joacă din nou, la mai bine de un an după ce se retrăsese
Claudiu Keșeru în tricoul celor de la UTA Arad Foto:sportpictures.eu

RevenireClaudiu Keșeru joacă din nou, la mai bine de un an după ce se retrăsese

• Claudiu Keșeru (37 de ani) s-a întors pe teren. El a debutat, pe 12 august, pentru Cherno More Varna, la un an după ce își anunțase retragerea din fotbal.
  • Fostul internațional român înscris în minutul 75, dar reușita sa a fost anulată, după consultarea sistemului VAR.

Atacantul român a intrat în minutul 73 al meciului lui Cherno More cu Botev Vratsa, câștigat cu 2-1 în etapa a patra a primei ligi din Bulgaria.

Claudiu Keșeru, debut la Cherno More, la peste un an de când își anunțase retragerea

La doar două minute după ce a intrat pe teren, Keșeru a reușit să trimită mingea în poartă. Bucuria atacantului nu a durat prea mult, deoarece arbitrul a decis să-i anuleze reușita, după consultarea sistemului VAR.

436 de zile
trecuseră de la ultima apariție a lui Claudiu Keșeru într-un meci oficial

Ultima apariție pe teren a lui Keșeru data din manșa retur din barajul de menținere/promovare în primul eșalon, UTA Arad - Gloria Buzău 5-1, din 4 iunie 2023.

Claudiu Keșeru, steaua Bulgariei

Claudiu Keșeru revine după trei ani în Bulgaria, unde a evoluat a mai evoluat în perioada 2015-2021 pentru Ludogoreț Razgrad.

Keșeru (32 de ani) este golgheterul all-time al lui Ludogorets. Fotbalistul român a marcat 116 goluri în cele 169 de partide jucate pentru echipa din Razgrad.

În 2015, Ludogoreț l-a transferat pe Keșeru de la Al-Gharafa pentru un milion de euro, iar cota fotbalistului era atunci de 3.250.000 euro.

Keșeru, omul recordurilor la bulgari

• cel mai bun marcator pentru Ludogoreț în cupele europene, cu 16 goluri
  • cel mai bun marcator din campionatul Bulgariei pentru Ludogoreț, cu 116 goluri
  • 10 goluri în Cupa Bulgariei
  • desemnat de UEFA cel mai bun jucător al unei etape din grupele Europa League după tripla reușită în meciul Ludogoreț - ȚSKA Moscova, scor 5-1
„Joacă pe două posturi”  Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A
17.09
„Joacă pe două posturi” Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A
FCSB, 23.000 de pachete vândute  Venituri de 2 milioane de euro +  Ce se întâmplă cu restul biletelor  pentru Europa League
17.09
FCSB, 23.000 de pachete vândute Venituri de 2 milioane de euro + Ce se întâmplă cu restul biletelor pentru Europa League
FCSB, 23.000 de pachete vândute  Venituri de 2 milioane de euro + Ce se întâmplă cu restul biletelor pentru Europa League
De ce este U Cluj lider  Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă  forță în Liga 1
17.09
De ce este U Cluj lider Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă forță în Liga 1
De ce este U Cluj lider  Analiză GOLAZO.ro. Cum a creat Sabău o nouă forță în Liga 1
Champions League  Superduel pe San Siro,  11 goluri  în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
17.09
Champions League Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
Champions League  Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid