Como - Parma 1-1  Man și Mihăilă au jucat 34 de minute. Mihăilă,  ocazie mare  de gol în repriza a doua
Como - Parma / edit GOLAZO.ro

Como - Parma 1-1 Man și Mihăilă au jucat 34 de minute. Mihăilă, ocazie mare de gol în repriza a doua

• Como - Parma 1-1. Dennis Man și Valentin Mihăilă au intrat în minutul 56 al partidei
  • Valentin Mihăilă a avut șansa golului în minutul 61, când a tras în bară după o pasă primită de la Dennis Man

În urma egalului de la Como, Parma, echipa românilor Man și Mihăilă, rămâne pe locul 15 în Serie A, cu 7 puncte după 8 etape.

Măldărășanu, ca și demis  Patronul Claudiu Rotar: „Cu Buzăul,  era să scap telefonul din mână ”. Care este clauza despărțirii

Parma a remizat pe terenul celor de la Como, într-un meci în care Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost lăsați pe bancă de antrenorul Pecchia până în startul reprizei secunde.

Parma a deschis scorul în minutul 20 prin Bonny, care a trimis mingea în poartă cu un călcâi senzațional, iar Paz a egalat pentru Como la ultimul atac înaintea pauzei.

Fabio Pecchia i-a aruncat în luptă pe Man și Mihăilă în minutul 56. Mutarea făcută de antrenorul Parmei s-a dovedit inspirată.

În minutul 61, Man i-a pasat lui Mihăilă, care a fost aproape să spargă gheața în acest sezon în Serie A. Șutul lui Mihăilă a fost respins cu greu de portarul Audero și a atins și bara.

Mihăilă și-a mai încercat norocul la porta celor de la Como și în ultimul sfert de oră, însă șutul său nu și-a atins ținta.

În urma acestui rezultat, Parma rămâne fără victorie în Serie A de șase etape. Săptămâna viitoare, echipa românilor Man și Mihăilă joacă pe teren propriu cu Empoli.

Como - Parma 1-1

• Au marcat: Paz 45 / Bonny 20

min. 90 - Final de meci, 1-1.

min. 75 - ocazie Mihăilă! Fotbalistul român trage puternic, însă mingea trece pe lângă poarta apărată de Audero

min. 61 - Man și Mihăilă au lucrat la prima mare ocazie a Parmei în repriza a doua. Man i-a pasat scurt lui Mihăilă, care a nimerit bara

min. 56 - Man și Mihăilă intră pe teren! Este pentru prima dată în acest sezon când cei doi internaționali români sunt rezerve și intră în joc în același minut

Min. 46 - a început repriza a doua, Man și Mihăilă sunt încă pe banca rezervelor

Min. 45+2: Final de primă repriză.

Min. 45: GOOOLL Como, 1-1! Paz înscrie cu un șut din interiorul careului.

Min. 20: GOOOLLL Parma, 0-1! Bony marchează din câțiva metri, printr-o deviere la colțul lung.

• Rezerve: Chichizola, Corvi, Man, Mohaed, Charpentier, Mihăilă, Camara, Keita, Leoni, Di Chiara, Valenti

O nouă etapă interesantă pentru Parma, echipa internaționalilor Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Înaintea acestui duel, Como și Parma sunt vecine de clasament, pe locurile 14 și 15.

Jurnaliștii italieni de la „Parma Live” anunță că Dennis Man va fi titularizat în poziția obișnuită, din flancul drept al ofensivei.

În schimb, Valentin Mihăilă ar urma să fie odihnit pentru această partidă, cel mai probabil acuzând o mică stare de oboseală după „dubla” României cu Cipru și Lituania, din deplasare.

În flancuri, Man va juca în partea dreaptă, în timp ce, în stânga, Mihăilă ar trebui să fie odihnit: Pecchia va avea de ales între Cancellieri și Almqvist. Primul este favorit. În centrul ofensivei, Bonny este confirmat”, a anunțat sursa citată.

Dennis Man, într-o formă de zile mari

Dennis Man are parte de un an 2024 foarte bun. A ajutat-o pe Parma să promoveze, a mers cu România la Euro 2024, iar acum este unul dintre cei mai interesanți jucători din Serie A.

A marcat 3 goluri și a oferit o pasă decisivă în primele 7 partide de campionat disputate, iar analiștii i-au modificat serios cota de piață.

Așadar, cota lui Man a sărit de la 10.000.000 de euro, la 15.000.000 de euro, fiind la cel mai înalt nivel din cariera sa.

Dennis Man a devenit cel mai scump jucător din lotul Parmei, la egaltiate cu spaniolul Adrian Bernabe și francezul Ange-Yoan Bonny, care au înregistrat și ei creșteri semnificative, de 3.000.000 de euro, respectiv 7.000.000 de euro.

În schimb, cota lui Valentin Mihăilă a rămas aceeași: 2.800.000 de euro.

CONFLICT LA CFR    VIDEO  Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
19.10
CONFLICT LA CFR VIDEO Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
CONFLICT LA CFR  VIDEO Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
Drama unui superjucător  Căpitanul lui Chelsea  a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri  din cauza accidentărilor
19.10
Drama unui superjucător Căpitanul lui Chelsea a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri din cauza accidentărilor
Drama unui superjucător  Căpitanul lui Chelsea a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri din cauza accidentărilor
Tony Da Silva uimește  Discurs surprinzător, după imaginile șocante oferite de Pancu:  „Sunt mândru  de ce a făcut”
19.10
Tony Da Silva uimește Discurs surprinzător, după imaginile șocante oferite de Pancu: „Sunt mândru de ce a făcut”
Tony Da Silva uimește  Discurs surprinzător, după imaginile șocante oferite de Pancu:  „Sunt mândru de ce a făcut”
Nadal, învins de Djokovic Nole, victorie în  ultimul episod  al unei rivalități istorice » Rafa, în multe momente la nivelul sârbului
Tenis
19.10
Nadal, învins de DjokovicNole, victorie în ultimul episod al unei rivalități istorice » Rafa, în multe momente la nivelul sârbului
Nadal, învins de Djokovic Nole, victorie în ultimul episod al unei rivalități istorice » Rafa, în multe momente la nivelul sârbului
Dawa în Premier League?    Charalambous  nu se opune: „Ar fi bine pentru toată lumea”
19.10
Dawa în Premier League? Charalambous nu se opune: „Ar fi bine pentru toată lumea”
Dawa în Premier League?  Charalambous nu se opune: „Ar fi bine pentru toată lumea”
Rednic, supărat  „Puriul” știe care au fost punctele slabe ale arădenilor: „Noi le-am dat posibilitatea” + A criticat  camera VAR : „Poate au ieșit la o țigară”
19.10
Rednic, supărat „Puriul” știe care au fost punctele slabe ale arădenilor: „Noi le-am dat posibilitatea” + A criticat camera VAR: „Poate au ieșit la o țigară”
Rednic, supărat  „Puriul” știe care au fost punctele slabe ale arădenilor: „Noi le-am dat posibilitatea” + A criticat camera VAR : „Poate au ieșit la o țigară”
Man și Mihăilă  „Săgețile Parmei”, note diferite după egalul de la Como: „Unul și-a dorit, altul  nu a adus nimic echipei”
19.10
Man și Mihăilă „Săgețile Parmei”, note diferite după egalul de la Como: „Unul și-a dorit, altul nu a adus nimic echipei”
Man și Mihăilă  „Săgețile Parmei”, note diferite după egalul de la Como: „Unul și-a dorit, altul nu a adus nimic echipei”