Ronaldo, gest de mare campion  Ce s-a întâmplat înainte ca starul să  părăsească  terenul
Cristiano Ronaldo/Foto:Imago

Ronaldo, gest de mare campion Ce s-a întâmplat înainte ca starul să părăsească terenul

• Cristiano Ronaldo (39 de ani) a făcut un gest superb pentru un fan intrat pe teren, special pentru el, la meciul cu Polonia din Liga Națiunilor.
  • Lusitanii s-au impus, scor 3-1, și sunt lideri în grupa A, cu maximum de puncte.
Încă un talent pierdut?  Cine e jucătorul român care a marcat pentru    Germania U17 , în calificările pent ru EURO 2025

Schimbat în minutul 63, de selecționerul Roberto Martinez, Cristiano Ronaldo a făcut un nou gest, care va rămâne în memoria fanilor.

Cristiano Ronaldo, gest superb pentru un fan intrat pe teren

În momentul în care jucătorul lui Al- Nassr se îndrepta spre marginea terenului, un fan al lusitanului a intrat pe teren.

Înainte ca tănârul să fie escortat de stewarzi, Cristiano Ronaldo i-a oprit pentru a face un selfie cu fanul său.

Imediat după ce a imortalizat momentul, fanul lusitanilor a fost scos de pe teren, fiind surprins urlând de bucurie.

Cristiano Ronaldo la 94 de reușite de golul 1.000 al carierei

În cele 63 de minute jucate în meciul cu Polonia, Cristiano Ronaldo nu a ratat ocazia de a-și trece numele pe lista marcatorilor.

După ce Bernardo Silva a deschis scorul în minutul 26, Ronaldo a „dublat” avantajul echipei sale. Jucătorul lui Al- Nassr a fost la locul potrivit, în momentul potrivit, în minutul 37.

Piotr Zielinski a reaprins speranțele Poloniei, când a marcat pentru 2-1, în minutul 78, însă autogolul lui Bednarek, din minutul 88, a decis soarta partidei.

Pentru Portugalia lui Cristiano Ronaldo urmează un nou meci în Liga Națiunilor, marți 15 octombrie, pe teren propriu, în compania Scoției.

Dawa i-a impresionat pe englezi  4 cluburi din Premier League  ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
19:20
Dawa i-a impresionat pe englezi4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Dawa i-a impresionat pe englezi 4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Bancu l-a dat de gol pe Lucescu Se știe cine va juca fundaș stânga,marți, contra Lituaniei
11:27
Bancu l-a dat de gol pe Lucescu Se știe cine va juca fundaș stânga,marți, contra Lituaniei
Bilete Dinamo - FCSB „Câinii roșii” au vândut deja peste 30.000 de bilete către suporteri. La acestea se adaugă alte 8.000 dedicate oaspeților
16:59
Șumudică, uluit de mesajul primit Ce i-a scris un jucător al Rapidului: „Am înghețat! E prima oară când mi se întâmplă”
16:47
Șumudică, uluit de mesajul primit Ce i-a scris un jucător al Rapidului: „Am înghețat! E prima oară când mi se întâmplă
Salvat de antrenorUn tânăr sportiv a fost resuscitat după ce a intrat în moarte clinică: „Cum poți să mulțumești cuiva care ți-a salvat viața?”
16:34
Salvat de antrenorUn tânăr sportiv a fost resuscitat după ce a intrat în moarte clinică: „Cum poți să mulțumești cuiva care ți-a salvat viața?”
Cum a ajuns Răducioiu la AC Milan Adriano Galliani și-a amintit, râzând, cum l-a convins Mircea Lucescu să-l transfere pe atacant: „L-am crezut”
13:24
Cum a ajuns Răducioiu la AC Milan Adriano Galliani și-a amintit, râzând, cum l-a convins Mircea Lucescu să-l transfere pe atacant: „L-am crezut”