„Am nevoie de timp”  Alibec  a pasat decisiv la golul Farului, dar recunoaște că nu e în cea mai bună formă
Denis Alibec/Foto:sportpictures.eu

„Am nevoie de timp”Alibec a pasat decisiv la golul Farului, dar recunoaște că nu e în cea mai bună formă

• UTA - Farul 1-1. Denis Alibec (33 de ani) a vorbit despre remiza obținută în prelungiri de noua sa echipă.
  • Atacantul recunoaște că s-a întors la Constanța pentru a nu mai avea emoții în privința selecției la echipa națională a României.

Intrat în minutul 65 în locul lui Rivaldinho, Denis Alibec a fost decisiv la golul egalizator marcat de Victor Dican, în minutul 90+5.

UTA - Farul. Denis Alibec: „Mai am nevoie de timp”

Trebuie să ne mulțumim cu un punct. Mai am nevoie de timp, să fiu la forma mea foarte bună. Ce să facem, plecăm cu un punct, chiar dacă, zic eu, am controlat meciul.

Cred că avem o echipă foarte bună, suntem foarte talentați, dar mai avem nevoie de un impuls mental, să avem încredere în noi, să știm că ne putem bate cu orice adversar.

E cel mai urât să primești gol pe contraatac, să primești un gol așa, este foarte frustrant”, a spus Denis Alibec la Digi Sport

M-au dorit majoritatea cluburilor din România, dar am spus că o să mă întorc doar la Farul și m-am ținut de promisiune. Denis Alibec

Alibec a explicat și de ce a ales să revină la Farul: „Ești în vizorul selecționerului aici. Dar trebuie să câștigăm meciuri, să demonstrăm că merităm să fim acolo, doar așa putem ajunge la națională”.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”