Direct în vinclu Florinel Coman a înscris  primul său gol  pentru Al Gharafa
Florinel Coman. Foto: x.com/algharafaclub

Direct în vincluFlorinel Coman a înscris primul său gol pentru Al Gharafa

• Florinel Coman (26 de ani) a înscris primul său gol pentru Al Gharafa, miercuri, într-un meci amical disputat împotriva echipei Apollon Limassol, scor 1-1.

Coman a evoluat pentru a doua oară în tricoul noii sale echipe. Internaționalul român a fost titular la formația din Qatar și a înscris golul de 1-1.

„Suntem cei mai buni!”  Charalambous, replică pentru contestatari: „Unii poate nu înțeleg cine e  Maccabi ”
„Suntem cei mai buni!”  Charalambous, replică pentru contestatari: „Unii poate nu înțeleg cine e Maccabi ”

Florinel Coman, gol din lovitură liberă pentru Al Gharafa

Gruparea din Cipru a deschis scorul în minutul 18, când Sagal a transformat un penalty.

În minutul 50, Coman a executat excelent o lovitură liberă de la marginea careului. Mingea s-a dus in vinclu, iar portarul Dimitriou nu a putut interveni.

Pentru Al Gharafa a jucat și Joselu, fotbalist transferat în această vară de la Real Madrid.

• Florinel Coman are contract cu Al Gharafa până în iunie 2027, cu opțune de prelungire pentru încă un an.
@07_coman

🫵🏾🙏🏽☝🏾🐅

♬ Football Champs (Overdue) - SNC
125 de goluri
a influențat Florinel Coman în cele 233 de meciuri jucate pentru FCSB (7 sezoane). A înscris de 63 de ori și a oferit 62 de pase decisive

Al Gharafa luptă pentru calificarea în Liga Campionilor Asiei

Florinel Coman va disputa primul meci oficial pentru Al-Gharafa pe 9 august, când echipa sa va întâlni pe Al-Khor în prima etapă a campionatului din Qatar.

Al Gharafa are și un obiectiv în prima parte a noului sezon: calificarea în Liga Campionilor Asiei.

Dacă va trece de învingătoarea duelului dintre Sepahan FC (Iran) și Shabab Al Ahli Dubai (Emiratele Arabe Unite), trupa din Qatar va da în runda decisivă peste câștigătoarea dintre Shandong Taishan (China) și Bangkok United (Thailanda).