I-a scris lui Șucu Liță Dumitru,  nemulțumit  de situația lui Săpunaru: „E păcat cum s-a comportat cu el”
Liță Dumitru Foto:sportpictures.eu

I-a scris lui ȘucuLiță Dumitru, nemulțumit de situația lui Săpunaru: „E păcat cum s-a comportat cu el”

• Liță Dumitru (74 de ani) i-a transmis un mesaj lui Dan Șucu (60 de ani).
  • Fostul mare jucător al Rapidului și al fotbalului românesc este nemulțumit de situația lui Cristian Săpunaru (40 de ani).

Cristian Săpunaru a fost rezervă neutilizată în primele două meciuri ale Rapidului din acest sezon, iar acest lucru l-a făcut pe Liță Dumitru, fosta mare glorie a giuleștenilor, să-i trimită un mesaj lui Dan Șucu.

Liță Dumitru: „E păcat cum s-a comportat”

Liță Dumitru nu este mulțumit de atitudinea acționarului majoritar față de Cristian Săpunaru.

Eu i-am mai scris domnului Șucu despre faptul că e păcat cum s-a comportat și cum se comportă față de Cristi Săpunaru.

I-am scris pe internet domnului Șucu, nu mi-a răspuns. I-am spus că e păcat. Atunci când Cristi Săpunaru s-a apucat să formeze Rapidul, cu Daniel Niculae și toată lumea, a strâns toată lumea lângă el.

A reușit o mare performanță, aceea ca Rapid să tragă la campionat, iar Rapid să nu-l lase pe Săpunaru să joace vreun minut e foarte dureros pentru el. Mie îmi pare rău. Dan Șucu e președinte, celorlalți nu mi-am permis să le scriu”, a declarat Liță Dumitru la emisiunea Liga DigiSport.

Cristian Săpunaru, titular la Rapid doar în amical

Rezervă neutilizată în primele două meciuri ale Rapidului, Cristian Săpunaru a fost titular pentru giuleșteni în amicalul cu FC Voluntari de ieri, 1-1.

Transferat în această vară, Timotej Jambor, a deschis scorul pentru Rapid în minutul 8, din penalty, în timp ce pentru ilfoveni a marcat Nicolae Carnat, în minutul 11.

Echipa folosită de Neil Lennon în amicalul cu FC Voluntari:

Ungureanu (80' Briciu) - Manea (59' Blazek), Săpunaru (cpt.) (73' Bădescu), Bădescu (68' Iacob) - Gheorghe, Pop (59' Hasani), Oaidă, Gojkovic (68 Papeau), Borza (68' Micovschi) - El Sawy (68' Pănoiu), Jambor.

FC Voluntari nu a comunicat echipa folosită în acest meci, disputat cu porțile închise.

După primele două etape, Rapid se află pe locul 9, cu 2 puncte.

L-au blocat în România!   Dedesubturile recursului  depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Jocurile Olimpice
00:13
L-au blocat în România! Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
L-au blocat în România!  Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Champions League  Superduel pe San Siro,  11 goluri  în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
17.09
Champions League Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
Champions League  Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
„Joacă pe două posturi”  Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A