„Nu s-a văzut” Louis Munteanu,  neconvingător  în amicalul Preston - Fiorentina
Louis Munteanu

„Nu s-a văzut”Louis Munteanu, neconvingător în amicalul Preston - Fiorentina

• Louis Munteanu (22 de ani) a fost titular în amicalul pierdut de Fiorentina, 1-2 cu Preston.
  • Atacantul pentru care se luptă CFR Cluj și FCSB a fost schimbat la pauză, iar jurnaliștii au notat că românul „a ajutat foarte puțin atacul”.

Louis Munteanu se află sub contract cu Fiorentina până în vara lui 2025. CFR Cluj și FCSB și-l doresc pe atacantul pentru care gruparea italiană cere aproape cinci milioane de euro pentru un transfer definitiv.

Rămâne pe val Dennis Man, primul meci la Parma după Euro 2024:  gol și bară  în amicalul cu Galatasaray

Cu Louis Munteanu pe teren din primul minut, finalista Conference League a pierdut primul amical din seria celor trei programate în această vară în Anglia, 1-2 cu Preston, locul 10 sezonul trecut în Championship.

Atacantul român a fost schimbat la pauză, iar jurnaliștii italieni i-au analizat prestația.

„Doar 45 de minute pentru atacantul român, care nu s-a văzut prea mult. Este mult mai matur și mai structurat, însă nu a ajutat atacul ca în meciurile trecute”, a notat site-ul firenzeviola.it

FCSB insistă pentru Louis Munteanu

Imediat după eșecul campioanei României cu Oțelul Galați, Gigi Becali a anunțat că oferă două milioane de euro pentru atacantul cu 12 goluri și 5 pase decisive sezonul trecut la Farul.

„Trebuie să-l conving pe Louis acum. Nu prea e stelist, din ce am înțeles eu. Poate ne înțelegem, cine știe, trebuie să iau marcator adevărat, n-am ce să fac”, a declarat Gigi Becali în emisiunea Fotbal Cluj de la Digisport

3 trofee
are Louis Munteanu în palmares, titlul, Cupa și Supercupa României, toate cucerite cu echipa patronată de Gheorghe Hagi

SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16.09
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
Ultimul drum în alb și roșu  Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim  omagiu pentru Gigi Mulțescu
Diverse
16.09
Ultimul drum în alb și roșu Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim omagiu pentru Gigi Mulțescu
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face  6 modificări cu Petrolul
16.09
FCSB, schimbată radical Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR,  nemulțumit  de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
16.09
Săgeți spre Petrescu! Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”