Rămâne pe val Dennis Man, primul meci la Parma după Euro 2024:  gol și bară  în amicalul cu Galatasaray

Rămâne pe valDennis Man, primul meci la Parma după Euro 2024: gol și bară în amicalul cu Galatasaray

• Dennis Man (25 de ani) a marcat pentru Parma în amicalul cu Galatasaray, campioană en-titre în Turcia.
  • Parma a câștigat cu 2-0 partida care s-a disputat pe arena din Linz, Austria.
  • Valentin Mihăilă a jucat titular și a fost schimbat în minutul 46, iar Man a fost trimis în teren în minutul 59.

Dennis Man și-a prelungit contractul cu Parma în această vară, după Euro 2024. Man va juca la gruparea italiană până în 2027 și va câștiga un salariu total de 6,6 milioane euro.

Vrea la națională  Declarații  curajoase  după Sepsi - Dinamo: „Dacă voi fi bine, mă voi întoarce!”
Vrea la națională Declarații curajoase după Sepsi - Dinamo: „Dacă voi fi bine, mă voi întoarce!”

Dennis Man, primul gol după Euro 2024

Dennis Man a marcat pentru Parma la doar 11 minute după ce a fost trimis în teren de antrenorul Fabio Pecchia.

Intrat în repriza a doua, mijlocașul naționalei României a sprintat perfect și l-a driblat pe Muslera, ieșit foarte devreme din poartă.

Man a fost aproape de dublă, însă șutul său din minutul 86 a nimerit bara transversală.

Valentin Mihăilă a început meciul ca titular, însă a fost înlocuit în minutul 46 de Camara.

Man, al Parmei până în 2027

Dennis Man și-a prelungit contractul cu Parma până în 2027. Fotbalistul naționalei României va fi cel mai bine plătit fotbalist din lotul Parmei cu un salariu anual de 2,2 milioane euro.

Gruparea italiană a sărbătorit noul acord cu Man printr-un videoclip în care au fost prezentate cele mai frumoase goluri marcate de fotbalistul român.

Parma va avea un start de foc în noul sezon din Serie A. Echipa românilor Mihăilă și Man joacă în primele trei etape cu Fiorentina, AC Milan și Napoli.

Până atunci, Parma va mai disputa un meci amical cu Atalanta, iar primul meci oficial este cel din Cupă, cu Palermo, pe 11 august

Gol Rațiu  „Sonic”,  prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
00:31
Gol Rațiu„Sonic”, prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
Gol Rațiu „Sonic”, prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
Șumudică și-a criticat jucătorii „ Nu trebuie să te învăț eu,  trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
00:45
Șumudică și-a criticat jucătoriiNu trebuie să te învăț eu, trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
Șumudică și-a criticat jucătorii „ Nu trebuie să te învăț eu, trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
VIDEO CU FAZA Momentul care a închis derby-ul  Rapid - U Cluj  » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
16.09
VIDEO CU FAZAMomentul care a închis derby-ul Rapid - U Cluj » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
VIDEO CU FAZA Momentul care a închis derby-ul Rapid - U Cluj » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16.09
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”