EROU LA GIRONA   Gazzaniga a reușit să apere  3 penalty-uri  în victoria cu Bilbao, 2-1!
Paulo Gazzaniga foto: Imago

EROU LA GIRONA Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!

• Paulo Gazzaniga (32 de ani), fostul portar al lui Tottenham, acum la Girona a reușit să apere 3 penalty-uri, în meciul din etapa #9 din La Liga cu Bilbao, scor 2-1.
  • După un penalty apărat în minutul 28 și două (unul repetat) în minutul 56, Girona s-a impus în minutul 90+9, tot printr-o lovitură de la 11 metri.

Paulo Gazzaniga a fost eroul meciului de duminică, în etapa a noua din campionatul Spaniei.

Portarul Gironei a reușit să blocheze 3 lovituri de la 11 metri, iar formația lui s-a impus cu 2-1, împotriva lui Bilbao.

Rațiu, 5 etape tot mai sus  Unul dintre cei mai în formă „tricolori”  s-a remarcat la Rayo în fiecare din ultimele 5 meciuri în Spania

Girona - Bilbao 2-1 a fost un meci cu de toate în ultima etapă din La Liga, de la penalty-uri, transformate sau ratate, la intervenții VAR, tensiuni și cartonașe roșii.

Portarul gazdelor, Paulo Gazzaniga, a fost omul meciului, reușind să apere 3 lovituri de pedeapsă, în minutul 28 și minutele 56 și 58, pentru că cel de-al doilea a fost repetat.

Scorul de 1-1, stabilit încă de la pauză, a rămas neschimbat după toate paradele lui Gazzaniga, până în minutul 90+8, când Aiton Paredes vede două galbene consecutive, pentru fault și cometarii, urmate de un nou penalty, acordat de VAR, de această dată pentru Girona.

Gazdele au reușit să obțină victoria în minutul 90+9, după ce lovitura de pedeapsă a fost transformată de veteranul Stuani.

Girona, locul 11 în La Liga

Girona, revelația campionatului din sezonul trecut, ocupă acum poziția a 11-a în campionat, cu 12 puncte după 9 etape.

Sezonul trecut, Girona a terminat campionatul pe locul 3, poziție care i-a adus calificarea directă în Faza Ligii din Champions League, cu Gazzaniga prezent în poartă în toate cele 38 de meciuri.

77 de meciuri
a adunat Paulo Gazzaniga pentru Girona în toate competițiile

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC    VIDEO  Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0,  continuă criza  giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
GOL COMIC   VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
06.10
EROU LA GIRONA  Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
„Să ieșim din criză!”  Săpunaru pune piciorul în prag: „ M-am săturat , trebuie să ne asumăm”
06.10
„Să ieșim din criză!” Săpunaru pune piciorul în prag: „M-am săturat, trebuie să ne asumăm”
Maxim, erou la Gaziantep   Internaționalul român,   decisiv  în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
Maxim, erou la Gaziantep  Internaționalul român,  decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”