Ratează naționala Charalambous, ultimele noutăți despre starea lui  Lixandru +71 foto
Elias Charalambous/Foto:sportpictures.eu

Ratează naționalaCharalambous, ultimele noutăți despre starea lui Lixandru

• FCSB - UTA Arad 2-0. Elias Charalambous, tehnicianul „roș-albaștrilor”, a oferit detalii despre starea mijlocașului Mihai Lixandru, ieșit accidentat.
  • Elias Charalambous (43 de ani) a vorbit și despre victoria campioanei, doar a doua în acest start de sezon.

Golurile campioanei României au fost marcate de Ngezana, în minutul 16, respectiv Alexandru Băluță, în minutul 87.

Ce ghinion   Mihai Lixandru  a ieșit accidentat cu UTA și poate rata prima convocare: „Mă așteaptă doctorul naționalei, vom vedea”
Ce ghinion Mihai Lixandru a ieșit accidentat cu UTA și poate rata prima convocare: „Mă așteaptă doctorul naționalei, vom vedea”
Ce ghinion   Mihai Lixandru a ieșit accidentat cu UTA și poate rata prima convocare: „Mă așteaptă doctorul naționalei, vom vedea”

FCSB - UTA. Elias Charalambous: „Ghinion pentru Lixandru, nu cred că mai poate merge la lot”

Antrenorul cipriot al campioanei României s-a declarat mulțumit de prestația echipei sale.

„Suntem fericiți, singurul lucru pe care ni-l doream era să scoatem cele 3 puncte. UTA a intrat mai bine în meci, a avut șanse de a marca. Dar noi am controlat apoi meciul.

Era important să câștigăm cele 3 puncte, era important să luăm punctele după ce ne-am calificat în Europa League. Sunt foarte fericit, trebuie să continuăm”, a declarat Elias Charalambous la Digi Sport.

Tehnicianul a vorbit despre situația lui Mihai Lixandru, care a părăsit terenul accidentat în minutul 60:

Lixandru era fericit să meargă pentru prima dată la națională. E ghinion pentru Lix, nu cred că mai poate merge”.

FCSB-UTA ARAD .jpeg FCSB-UTA ARAD.jpeg FCSB-UTA ARAD .jpeg FCSB-UTA ARAD .jpeg FCSB-UTA ARAD .jpeg
+71 Fotografii

Elias Charalambous: „Sunt fericit pentru Băluță”

De asemenea, Charalambous a vorbit și despre evoluțiile lui Alexandru Băluță, Marius Ștefănescu sau Syabonga Ngezana.

„Băluță dă totul zilnic, sunt fericit că a marcat primul gol în campionat. Se antrenează foarte bine, sunt fericit pentru el. E important că nu am luat gol. Când nu primești gol, sunt șanse mai mari să câștigi. Ca să câștigi, nu trebuie să iei gol.

Ștefănescu nu e un jucător venit din afară, știm ce poate, dar unii jucători au nevoie de mai mult timp. Ștef face tot ce poate în fiecare zi. Ngezana e foarte bun la faze fixe, e important că marcăm și din aceste momente.

Sunt bucuros că Ngezana a marcat. În pauza pentru națională sper să ne odihnim din punct de vedere mental”, a spus Elias Charalambous

Veste-șoc: Hațegan renunță! Sursele GOLAZO.ro: arbitrul din Arad spune stop carierei de central și va continua doar în cabina VAR
01:00
„Să-l văd că-i spune asta Regelui...” Hagi și-a certat jucătorul, acesta a reacționat
14.09
„Să-l văd că-i spune asta Regelui...” Hagi și-a certat jucătorul, acesta a reacționat
„A TRECUT”  Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după scenele din prima repriză: „Sunt nervos pe teren”
14.09
„A TRECUT” Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după scenele din prima repriză: „Sunt nervos pe teren”
Acuză arbitrajul  Dorinel Munteanu: „Ce pot să cred când toate mi se întâmplă înaintea meciului cu Dinamo?!”
14.09
Acuză arbitrajul Dorinel Munteanu: „Ce pot să cred când toate mi se întâmplă înaintea meciului cu Dinamo?!”