Luat în vizor   Borza , criticat dur după Buzău - Rapid  1-1:  „Nu ai cum să te aperi așa!”
Andrei Borza / Foto: Sport Pictures

Luat în vizor Borza, criticat dur după Buzău - Rapid 1-1: „Nu ai cum să te aperi așa!”

• Basarab Panduru nu înțelege de ce antrenorul Neil Lennon insistă cu titularizarea lui Andrei Borza în continuare, în pofida formei slabe arătate în ultima perioadă.
  • Andrei Borza (18 ani) a avut o nouă prestație sub așteptări în tricoul Rapidului, sâmbătă, în egalul de la Buzău, scor 1-1, în etapa a 5-a din Liga 1.
  • Fundașul stânga a comis un henț în careu, de pe urma căruia Constantin Budescu a marcat golul egalizator.

Fostul internațional Basarab Panduru consideră că Neil Lennon greșește când alege să-l titularizeze în continuare pe Andrei Borza în flancul stâng al apărării.

800.000 €
le-a plătit Rapid celor de la Farul, în vara lui 2023, în schimbul lui Andrei Borza.

Basarab Panduru îl critică pe Andrei Borza: „Nu ai cum să te aperi așa”

Panduru este de părere că Neil Lennon ar trebui să-l scoată pe Andrei Borza din primul „11”, mai ales că este acoperit pe locul „U21”, prin evoluțiile constant bune ale fundașului central Cristian Ignat (21 de ani).

De asemenea, Rapid mai are în lot unul dintre cei mai valoroși jucători „under” din România: Rareș Pop (19 ani).

Îl vezi pe Borza că nu merge, jocul lui nu merge, fă o schimbare. Pune-l pe Manea, pentru că ai under în teren, care n-a jucat rău.

Nici în faţă nu mi-a plăcut în prima repriză. Toată lumea e nemulţumită. Ăsta era un meci în care nu conta cum câştigi, n-ai câştigat, te-ai întors iarăşi chiar şi mai rău decât ai fost.

(n.r. - despre Borza) N-ai cum să joci aşa, n-ai cum să te aperi, nu se poate. Trebuie să schimbe şi el ceva, nu merge aşa, să vină mingea de la portar şi să o dai înapoi la portar, îmi pare rău de jucătorii ăştia tineri. Probabil că tuturor le e frică”, a declarat Basarab Panduru la Prima Sport, conform orangesport.ro.

CE NU S-A VĂZUT LA TV4 momente surprinse la România - Lituania: Lucescu uimește pe toată lumea + De ce s-a certat Ianis cu „tușierul”
09:07
CE NU S-A VĂZUT LA TV4 momente surprinse la România - Lituania: Lucescu uimește pe toată lumea + De ce s-a certat Ianis cu „tușierul”
„I-am criticat serios”Lucescu, despre Hagi și Mitriță: „Cu Kosovo au fost relaxați, superficiali, acum au fost decisivi”
00:52
Contraatacul care ne place  România - Lituania 3-1:  Concluzii la cald  de la masa presei
09.09
Contraatacul care ne place România - Lituania 3-1: Concluzii la cald de la masa presei
Contraatacul care ne place  România - Lituania 3-1: Concluzii la cald de la masa presei
VAR tricolorDouă faze cruciale judecate de arbitrajul video în favoarea României! Cum am ajuns de la eșec la victorie în numai 6 minute