Arsenal pierde puncte intr-un meci marcat de accidentarea de cosmar a lui Eduardo (VIDEO)

Arsenal nu a putut beneficia de omul in plus avut aproape tot meciul de la Birmingham si a incheiat la egalitate, 2-2, cu echipa locala City, un rezultat care ajuta pe Manchester United, care se poate apropia la trei puncte de lider. Meciul de la Birmingham a fost marcat de accidentarea grava suferita de tunarul Eduardo da Silva, in urma unui fault al lui Taylor, cel care a fost imediat eliminat. Jocul a fost intrerupt timp de opt minute, in acest timp, jucatorul a avut nevoie de o masca de oxigen pentru a putea respira.

Croatul de origine braziliana a suferit o fractura la piciorul stang, detaliile nefiind insa date publicitatii. Televiziunea britanica a refuzat sa difuzeze reluari ale accidentarii, din cauza duritatii imaginillor.

In 10 jucatori, Birmingham a deschis scorul prin James McFadden care a executat impecabil o lovitura libera in minutul 28. Theo Walcott a adus pe Arsenal in avantaj cu o dubla in minutele 49 si 55, dar acelasi McFadden a adus egalarea, transformand un penalti in prelungirile partidei.

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Campionate
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia