Barcelona-show înainte de Bayern  Echipa lui Hansi Flick i-a dat 5 goluri Sevillei!  Gavi  a revenit pe teren după 335 de zile!

Barcelona-show înainte de Bayern Echipa lui Hansi Flick i-a dat 5 goluri Sevillei! Gavi a revenit pe teren după 335 de zile!

• Barcelona s-a impus în meciul cu Sevilla, scor 5-1, dar Hansi Flick nu a fost pe deplin mulțumit: „Nu-mi place că am primit gol. Vom analiza faza”.
  • Următorul meci al catalanilor e miercuri, 23 octombrie, în Liga Campionilor, cu Bayern Munchen.
„Ne-ați furat!”  Răzvan Lucescu , acuzat că a provocat la finalul meciului AEK - PAOK!
„Ne-ați furat!”Răzvan Lucescu, acuzat că a provocat la finalul meciului AEK - PAOK!
„Ne-ați furat!” Răzvan Lucescu , acuzat că a provocat la finalul meciului AEK - PAOK!

Golurile catalanilor au fost marcate de Lewandowski ('24-pen., '39), Pedri ('28), Pablo Torre ('82, '88). Pentru andaluzi a înscris Stanis Idumbo ('87).

Barcelona - Sevilla 5-1 a fost un meci plin de evenimente în tabăra catalanilor. Eric Garcia s-a accidentat la încălzire, iar Hansi Flick a decis să-l trimită pe teren pe Ansu Fati, care a jucat în banda stângă, cu Raphinha în rol de playmaker. A fost prima titularizare pentru Fati în actualul sezon.

Gavi a revenit pe teren după 11 luni. A fost introdus în minutul 83, în locul lui Pedri care i-a pus banderola pe braț, iar publicul l-a primit cu mult entuziasm, aplaudându-l pe micuțul mijlocaș la scenă deschisă.

335 de zile
au trecut de la ultimul meci pe care Gavi îl jucase

Chiar și antrenorul Hansi Flick a fost mișcat de întoarcerea lui Gavi: „Sunt foarte fericit pentru Gavi. Mi s-a făcut pielea de găină. A fost important pentru el și pentru echipă că a revenit. Obiectivul a fost să fie pe bancă la acest meci și să joace măcar 5 minute. Întregul club este fericit pentru el”.

Sunt foarte fericit să mă întorc după o perioadă atât de lungă. Am visat la acest moment timp de multe luni. Sunt foarte recunoscător. M-am simțit foarte norocos. Când toți fanii și coechipierii te iubesc, te simți foarte norocos”. A fost greu să nu pot juca, să văd meciurile din tribună. Mi-a fost dor să joc fotbal, este ceea ce am făcut toată viața mea. Gavi

O altă revenire îmbucurătoare pentru catalani a fost cea a lui Fermin Lopez.

Frenkie de Jong, incert pentru meciul cu Bayern Munchen

Hansi Flick dezvăluise în urmă cu o săptămână că plănuia să-l titularizeze pe Frenkie de Jong contra Sevillei, dar mijlocașul olandez a simțit un disconfort muscular la antrenamentul de vineri și a preferat să nu-l forțeze. Vestea bună pentru Barcelona este că nu a fost vorba de dureri la glezna la care a tot avut probleme în ultimele luni.

197 de zile
a stat Frenkie de Jong departe de teren din cauza problemelor la gleznă

Pare puțin probabil ca olandezul să joace titular contra lui Bayern

FCSB - Rapid   LIVE  Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
19:28
FCSB - Rapid LIVE Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
FCSB - Rapid  LIVE Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
„Este corect să îi dăm o șansă”  Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o  pedeapsă pentru viol
Baschet
19:05
„Este corect să îi dăm o șansă” Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o pedeapsă pentru viol
„Este corect să îi dăm o șansă”  Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o pedeapsă pentru viol
„Ultimul an” la Oțelul   Dorinel Munteanu  sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
19:47
„Ultimul an” la Oțelul Dorinel Munteanu sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
„Ultimul an” la Oțelul  Dorinel Munteanu sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
Stabilitate financiară la Dinamo  Situația veniturilor de la club: „Buget de  peste 10 milioane de euro ”
20:02
Stabilitate financiară la Dinamo Situația veniturilor de la club: „Buget de peste 10 milioane de euro
Stabilitate financiară la Dinamo  Situația veniturilor de la club: „Buget de peste 10 milioane de euro ”
Planul lui Șumudică   Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești  fostul „decar”  al naționalei României
20:22
Planul lui Șumudică Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești fostul „decar” al naționalei României
Planul lui Șumudică  Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești fostul „decar” al naționalei României
Vișiniii, impact mai mare   Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB  s-a chinuit cu scenografia
21:15
Vișiniii, impact mai mare Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB s-a chinuit cu scenografia
Vișiniii, impact mai mare  Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB s-a chinuit cu scenografia
Cazul Yamal ia amploare Liga Profesionistă din Spania  îi denunță la poliție  pe ultrașii rasiști de la El Clasico
16:22
Cazul Yamal ia amploareLiga Profesionistă din Spania îi denunță la poliție pe ultrașii rasiști de la El Clasico
Cazul Yamal ia amploare Liga Profesionistă din Spania îi denunță la poliție  pe ultrașii rasiști de la El Clasico
Drăguș, certat de colegi!  Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză,  conflict în vestiar  după meci
16:17
Drăguș, certat de colegi! Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză, conflict în vestiar după meci
Drăguș, certat de colegi!  Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză, conflict în vestiar după meci