Liga Campionilor CSM București,  victorie  importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Cristina Neagu. Foto: Sport Pictures

Liga CampionilorCSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta

• Gloria Bistrița a pierdut meciul cu Podravka Vegeta, scor 25-29, în etapa #5 a Grupei A din Liga Campionilor la handbal feminin.
  • Campioana CSM București s-a impus pe terenul formației Krim Ljubljana, scor 31-29.

Văzută ca favorită în meciul cu Podravka, Gloria a început dezastruos și a înscris doar 8 goluri în primele 40 de minute (8-21).

Trupa lui Florentin Pera și-a revenit prea târziu, iar cele 17 goluri înscrise în ultimele 20 de minute au făcut doar ca scorul final să nu mai pară atât de rușinos: 25-29.

De cealaltă parte, CSM București a controlat meciul cu Krim și i-a administrat prima înfrângere adversarei din Slovenia, scor 31-29.

În urma acestor rezultate, CSM București se află pe locul 4, cu 8 puncte (la egalitate cu Ferencvaros de pe 2 și Krim de pe 3), iar Gloria Bistrița ocupă locul 6, cu 2 puncte.

Prețuri uriașe la Cupa Davis  Cât au ajuns să coste biletele la  ultima apariție  a lui Rafael Nadal înainte de retragere

Krim Ljubljana - CSM București 29-31

Min. 60 - Victorie importantă pentru CSM București (31-29)!

Min. 42 - CSM rămâne în avantaj, dar Krim se apropie (21-23).

Min. 30 - CSM București intră în avantaj la pauză (15-19).

Min. 25 - „Tigroaicele” se distanțează pe tabelă (11-15).

Min. 20 - Cele două echipe merg cap la cap, CSM rămâne în avantaj (9-10).

Min. 15 - CSM se desprinde la două goluri (6-8).

Min. 10 - Echilibru în prima parte a meciului (4-4).

Min. 5 - CSM începe mai bine și conduce cu 2-1.

Min. 1 - Meciul a început.

Gloria Bistrița - Podravka Vegeta 25-29

Min. 60 - Gloria scapă de rușinea din startul reprizei secunde (diferența era de 13 goluri), dar pierde cu 25-29.

Min. 55 - Gloria ratează mai multe ocazii de a se apropia la 4 goluri și Podravka ajunge la +6 (20-26).

Min. 50 - De la 8-21, Gloria reduce din diferență și se apropie la 7 goluri (16-23).

Min. 40 - Dezastru în repriza secundă. Gloria a marcat un singur gol și a încasat deja 7 (8-20).

Min. 35 - Diferența e din ce în ce mai mare, trupa lui Florentin Pera rămâne în urmă (8-17).

Min. 30 - Podravka are un avantaj de 6 goluri la pauză (7-13).

Min. 25 - Diferență de 5 goluri în favoarea formației din Croația (6-11).

Min. 15 - Deși a pierdut primele 4 meciuri din grupă, Podravka se descurcă mult mai bine în această partidă (7-3).

Min. 10 - Început slab de meci pentru gazde. Podravka conduce cu 5-2.

Cine transmite la TV Cipru - România  Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din  Nations League
21:15
Cine transmite la TV Cipru - România Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din Nations League
Cine transmite la TV Cipru - România  Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din Nations League
LIVE  Cipru - România , în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
22:41
LIVECipru - România, în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
LIVE Cipru - România , în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe  Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
17:49
Pleacă de la RapidPreferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu  FCSB
19:03
Revin 3 titulari Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Handbal
20:30
Liga Campionilor CSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Sărbătoare la Ploiești  100 de ani de la înființarea Petrolului . Atmosferă incendiară și coregrafii spectaculoase la amicalul cu Vitesse