​Bundesliga: Victorii la limită pentru Bayern Munchen și RB Leipzig (Rezultatele serii)

Bayern Munchen și RB Leipzig au obținut victorii la limită (1-0), miercuri, în etapa a 17-a din Bundesliga, în fața echipelor Augsburg, respectiv Union Berlin.

Robert Lewandowski a fost decisiv pentru formația lui Hansi Flick. Polonezul a înscris din penalti în minutul 13. Finnbogason (Augsburg) a ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 76. Vezi aici un rezumat al derbiului bavarez.

RB Leipzig s-a impus grație reușitei lui Emil Forsberg. Suedezul a înscris golul victoriei în minutul 70. Aici poți vedea cele mai importante momente ale partidei.