Gest Inexplicabil Ciprian Deac,  roșu stupid  în CFR Cluj - Pafos +13 foto
Ciprian Deac. Foto: captură DigiSport

Gest InexplicabilCiprian Deac, roșu stupid în CFR Cluj - Pafos

• CFR CLUJ - PAFOS 1-0. Ciprian Deac (38 de ani) a fost eliminat în minutul 40 al primei manșe din play-off-ul Conference League.
  • Echipa antrenată de Dan Petrescu se afla în avantaj în momentul în care Deac a văzut direct cartonașul roșu.

CFR a părut sigură pe ea în prima parte a partidei din Gruia și a reușit chiar să deschidă scorul prin Korenica ('17).

CFR Cluj - Pafos 1-0  Petrescu salvează  victoria , după mai bine de o repriză în inferioritate

În minutul 38, Mogoș a aruncat lung de la margine, însă arbitrul a oprit jocul pentru un fault al lui Keita. În timp ce mijlocașul încerca să explice că nu a făcut nimic greșit, arbitrul a fost chemat să vadă la VAR o fază care i-a scăpat.

Chiar după aruncarea lui Mogoș, Deac l-a lovit cu palma peste ceafă pe Correia, deși mingea era departe de ambii jucători. Sârbul Novak Simović a mers la marginea terenului să vadă faza și s-a întors hotărât: cartonaș roșu pentru experimentatul jucător al CFR-ului.

Pentru gestul său, Deac va fi suspendat cel puțin pentru partida retur cu Pafos.

CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport

CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport CFR Cluj - Pafos. Roșu direct primit de Ciprian Deac. Foto: captură Digi Sport
+13 Fotografii
L-au blocat în România!   Dedesubturile recursului  depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Jocurile Olimpice
00:13
L-au blocat în România! Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
L-au blocat în România!  Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Champions League  Superduel pe San Siro,  11 goluri  în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
17.09
Champions League Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
Champions League  Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
„Joacă pe două posturi”  Căpitanul unei echipe din Liga 1, propus de Mircea Lucescu în Serie A