​Cupa României: Astra Giurgiu, în semifinale după 2-1 vs Dunărea Călărași

​Formaţia Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, miercuri, la Giurgiu, cu scorul de 2-1, echipa Dunărea Călăraşi, în sferturile de finală ale competiţiei, informează News.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Hambo, în minutele 5 şi 7. Pentru Dunărea a înscris Munteanu, în minutul 90.

Au evoluat echipele:

Dunărea Călăraşi: Straton - Gligorov, Sârghi, Ben Djemia, S. Filip (Cucu ’75) – Keyta (Munteanu ‘62), Simion, Henderson - I. Stoica (Souda ’46), Mapuku, G. Iancu. Antrenor: Dan Alexa

Astra Giurgiu: S. Oliveira - Belu, Erico, Cestor, Butean - Bicean, Mrzljak – Begue (Trusescu ’84), Llullaku, Balaure (V. Gheorghe 74) - V. Hambo (Moise ’70). Antrenor: Costel Enache.

Meciul a fost arbitrat de Cătălin Popa, ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene. Arbitru de rezervă a fost Cătălin Buşi, iar observatori Corneliu Fecioru şi Sorin Cojocaru.

Marţi, FC Viitorul s-a calificat în semifinale după ce a învins cu scorul de 3-2 echipa Hermannstadt.

Au rămas de disputat în sferturi:

Miercuri, 27 februarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CFR Cluj, ora 20:00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look

Joi, 28 februarie

AFK Csikszereda – U Craiova 1948 CS, ora 20:00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look

Jocurile din sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. Dacă va fi egalitate după 90 de minute, atunci vor avea loc prelungiri și, după caz, penaltiuri

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă