Bîrligea confirmă Gol după  53 de minute  în tricoul FCSB +8 foto
Daniel Bîrligea (foto: Raed Krishan / GOLAZO.ro

Bîrligea confirmăGol după 53 de minute în tricoul FCSB

• FCSB - RFS. Daniel Bîrligea (24 de ani) a înscris primul gol pentru campioana României la debutul în Europa League.
  • Atacantul a deschis scorul în minutul 8 al meciului de pe Arena Națională și a participat și la faza celui de-al doilea gol, marcat de Ștefănescu.
„Suntem noi, Steaua suntem noi!”  Galeria FCSB  a întâmpinat cu o voce puternică revenirea în Europa League

Daniel Bîrligea a reușit să înscrie pentru FCSB după doar 53 de minute în tricoul campioanei României. Inexistent în prima repriză din partida cu Petrolul, Bîrligea și-a luat revanșa în Europa League, cu letonii de la RFS.

SECVENȚA GOLULUI MARCAT DE BÎRLIGEA:

• Atacantul face un presing agresiv și intră prin alunecare perfectă la portarul Ondoa, pe care îl obligă să greșească.
  • Mingea îi revine după un duel între Miculescu și un fundaș leton și îi pasează lui Olaru.
  • Căpitanul campioanei României este blocat de un apărător leton, Ondoa este la pământ, mingea sare la Bîrligea, care înscrie cu poarta goală

Daniel Bîrligea este cel mai scump transfer al campioanei din perioada de mercato. Atacantul a fost adus de la CFR Cluj pentru 2.000.000 de euro.

FCSB-RFS
FCSB-RFS

FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS
+8 Fotografii

Motivat de „avertismentul” lui Becali

Daniel Bîrligea a fost invizibil la meciul cu Petrolul și l-a nemulțumit pe Gigi Becali. Totuși, finanțatorul campioanei declara după partida din campionat că are încredere în el.

Daniel Bîrligea slab, foarte slab, nu mă așteptam să fie așa, nici n-a atins mingea, a atins-o de trei-patru ori, dar să vedem, că e doar un meci.

Să vedem cu Riga (n.r. Europa League), să vedem cu Sepsi, când o să aibă spații. Cred în el foarte mult, declara Becali la conferința de presăAici putem adauga textul articolului.

29 de goluri
și 11 pase decisive a reușit Daniel Bîrligea în cele 101 meciuri jucate pentru CFR Cluj.
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste  campioana României  după prima etapă!
00:09
FCSB, locul 2 în Europa LeagueDoar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin,  eliminat  după doar 7 minute la debutul în cupele europene
26.09
EUROPA LEAGUE Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League!  Olaru MVP
00:01
FCSB - RFS 4-1Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă  interzisă  în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
26.09
Transfer neașteptat Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
Chiricheș nu renunță Încă rezistă, deși Becali voia să scape de el:  „Sper să fiu un exemplu pentru tineri!”
01:18
Chiricheș nu renunțăÎncă rezistă, deși Becali voia să scape de el: „Sper să fiu un exemplu pentru tineri!”
Chiricheș nu renunță Încă rezistă, deși Becali voia să scape de el: „Sper să fiu un exemplu pentru tineri!”
Bătaie în tribuneFanii s-au încăierat la Galatasaray - PAOK » Ultrașii unei alte echipe s-au infiltrat în peluză, iar poliția a fost nevoită să intervină
26.09
Lehmann, arestat Fostul portar german a petrecut  o noapte în arest , după ce a fost prins beat la volan
26.09
Lehmann, arestatFostul portar german a petrecut o noapte în arest, după ce a fost prins beat la volan
Lehmann, arestat Fostul portar german a petrecut o noapte în arest , după ce a fost prins beat la volan
Scandal imens în Liga 3  Au folosit  un jucător străin pe post de român U21 : „Au spus că e surdo-mut și că nu știe să-și scrie numele!”